Baschebalistele s-au întors victorioase de la Cluj-Napoca

Universitatea – CSM Satu Mare 54-70 (30-30)

CSM Satu Mare n-a avut o viață tocmai ușoară în deplasarea de sâmbătă de la Cluj-Napoca. Cel puțin în primele două sferturi. Gazdele, care au zero la capitolul victorii, au început pozitiv, au condus aproape tot primul sfert.

Echilibrul s-a menținut și perioada următoare, la pauza mare scorul fiind de 30-30. Dar CSM Satu Mare a început sfertul al treilea cu un coș de trei puncte (Lloyd), a preluat conducerea și nu a mai cedat-o până la final. Și-a respectat statutul de mare favorită.

“U” Cluj – CSM Satu Mare s-a încheiat 54-70, pe sferturi: 18-17, 12-13, 11-20, 13-20.

Au jucat:
“U” Cluj: Morse – 17p, Begenisic – 13p, Napier – 11p, Orban – 6p, I. Părău – 4p, Sfîrlea – 3p, Bot, Cenean,. Antrenor: Artemie Popa.
CSM Satu Mare: Mandache – 21p, Denson – 18p (16 recuperări), Amukamara – 16p, Lloyd – 4p, Pop – 4p, Baltic – 4p, Olah – 3p, Pane, Uiuiu, Kadar. Antrenor: Maikel Lopez.

6.“U” Cluj                 0/7     7

Etapa 9: CSM Satu Mare – CSM Târgoviște (8 decembrie), ICIM Arad – Brașov, Sepsi – “U” Cluj.

FOTBAL

3 meciuri tari pe care poți paria în ianuarie

Pasionații de sport și pariuri vor avea încă din ianuarie meciuri tari în sport, îndeosebi în fotbal. Cum în multe campionate nu mai există o pauză lungă de iarnă, dueluri de top vor avea loc încă din prima jumătate a lunii ianuarie.