Victoria Carei are cea mai bună echipă de juniori din campionatul judeţean

“Puştii” careieni au învins Olimpia Satu Mare în finală cu 6-0 (4-0)

Stadionul Victoria din Carei a găzduit marţi finala campionatului judeţean de fotbal la juniori. Acolo au ajuns Victoria Carei şi Olimpia Satu Mare.

Meciul a fost controlat în totalitate de careieni, iar campioana se ştia încă de la pauză. Asta pentru că Victoria a început excelent partida, a deschis rapid scorul prin Sebastian Rus (min. 9), tot el dublând avantajul echipei sale patru minute mai târziu. Careienii au mai marcat de două ori până la pauză prin Alex Hohagyi (min. 30) şi Mark Hevele (min. 39). În repriza secundă, băieţii antrenaţi de Tabi Zsolt şi Răzvan Nintaş, au mai înscris de două ori prin Cristian Pop (min. 55) şi Ardelean Petraş (min. 76). S-a terminat 6-0 pentru echipa care a terminat pe primul loc în Seria B a Ligii a IV-a, şi care a trecut în semifinale de Someşul Oar.

La final, campionii au primit din partea Asociaţiei Judeţene de Fotbal meritata cupă, diplome şi medalii cu armoniosul şnur reprezentând tricolorul românesc.

De menţionat că Olimipia a avut jucători născuţi în 2000, în vreme ce la Carei au evoluat jucători născuţi între 1996 şi 1998.

– Victoria Carei: D. Preg – A. Hohagyi, V. Cura, S. Bârle, R. Bundaş, M. Hevele, B. Csenteri, E. Boldizsar, R. Silagyi, A. Malinetescu, S. Rus. Rezerve: S. Veibel, D. Heveli, A. Papp, A. Petraş, A. Sabou, C. Pop, D. Costin. Antrenori: Tabi Zsolt şi Răzvan Nintaş.
– Olimpia: A. Cadar – R. Hotca, Z. Kotles, M. Bora, A. Brodi, F. Cadar, E. Pircsuk, M. Varga, L. Tincău, Ş. Stulneac, N. David. Rezerve: R. Kecskes, R. Stoica, D. Nyikora, A. Văsălie. Antrenori: Mihai Paul şi Tibi Csik.

La centru s-a aflat arbitrul Sergiu Neichi, ajutat la cele două margini de Dănuţ Costea şi Sergiu Tăbăcaru.