Un nou rezultat excelent pentru Teodora Şofran

floretaLocalitatea Kunszentmiklos din Ungaria a găzduit sâmbătă şi duminică o nouă etapă din cadrul Cupei Fulop Mihaly la floretă copii. La această rundă am avut şi patru sportive de la CS Satu Mare, însoţite de antrenorul Arnold Izsaki.

Cel mai bun rezultat i-a aparţinut Teodorei Şofran, sportiva noastră s-a impus la categoria de 12 ani unde au fost înscrise 30 de floretiste. Sătmăreanca de la Şcoala “Constantin Brâncoveanu” s-a impus într-o manieră categorică deoarece în semifinale a trecut cu 15-1, iar în finală cu 15-3. A eliminat sportive din Ungaria. Iată un nou loc 1 pentru Şofran după ce a câştigat şi etapa din Szigetszentmiklos, din urmă cu o săptămână, la Under 14.

La aceeaşi categorie Turdean Teodora a terminat pe locul 7, iar la catgoria de 13 ani, Melissa Korossy şi Klaudia Figus au ratat intrarea în tabloul de 8. Urmează etapa de la Budapesta din week-end unde CS Satu Mare vrea să ducă cât mai mulţi sportivi.