Sezon încheiat pentru baschetul de la CSM Satu Mare

CSBT Alexandria – CSM Satu Mare 55-74 (24-29)

Secția de baschet feminin de la CSM Satu Mare a intrat de sâmbătă în vacanță. Asta pentru că a terminat sezonul 2016-2017 din Liga Națională. După cum anticipam, sătmărencele au câștigat meciul de la Alexandria. Iar cu acest succes CSM Satu Mare termină sezonul pe locul 7.

Meciul pare că a fost echilibrat. Sătmărencele au reușit să câștige primele două perioade, iar după pauza mare sfertul trei s-a încheiat la egalitate. În ultimele 10 minute sătmărencele s-au impus la o diferență mare, iar CSBT Alexandria – CSM Satu Mare s-a terminat 55-74 (13-15, 11-14, 21-21, 10-24).

Au jucat:
CSBT Alexandria: Mihai 16, Manea 15, Enache 10, Podar 8, Voicu 6, Candoi, Dușman, Tone. Antrenor: Mădălin Piperea.

CSM Satu Mare: Reed 28 (10 recuperări), Tavic 13, Baltic 12 (12 recuperări), Crăciun 7, Laza 4, Olah 4, Ferenczi 4, Szmutku 2, Canty.

Baschetul de la CSM Satu Mare intră în vacanță până în toamna anului 2017. Rămâne să vedem câte lucruri se vor schimba în cadrul echipei, dar și în cadrul clubului. Amintim că obiectivul a fost ratat la baschet, iar secția de handbal masculin este ca și retrogradată.