Se mai joacă în judeţ meciuri amicale

AS Căpleni – CSM-Olimpia 0-6 (0-3)

Două din echipele valoroase ale Ligii 4 la fotbal, AS Căpleni, locul 1 în Seria C și CSM Olimpia Satu Mare, locul 1 în Seria B, au disputat duminică un meci amical.

De fapt au fost două meciuri, disputate pe durata a două reprize prelungite. S-a jucat pe terenul din Căpleni, un teren care s-a prezentat în condiții excelente având în vedere condițiile meteo din ultima vreme.

CSM, echipă pregătită de Zoltan Ritli, care își continuă antrenamentele chiar dacă turul de campionat s-a încheiat, a dat dovadă de mai multă omogenitate, o condiție fizică mai bună și a câștigat ambele reprize, la scoruri simetrice, 3-0. Golurile formației sătmărene au fost marcate de Rareș Nyilvan (2), Gabi Cădar (direct din corner), Nagy Mate, Șimon și Zima.

AS Căpleni: Weibel – Hauller, Baurmargtner I, Pataki, Kessenheim, Bakai, Szilagyi, Boldiszar, Ionuț, Szabo, Baumgartner II, Moldoszi.
CSM-Olimpia: Oșan – Doroș, Ritli, Țoca, Șimon, Schwarckopf, Nagy Nate, Rareș Nylivan, Zima, Cădar, Ionescu/ Cherecheș, Faur, Bordac, Bogdan Nyilvan, Paul Ricardo.

Ultimul este un jucător în vârstă de 14 ani promovat de la echipa de juniori a clubului.

De la Ritli am aflat că jucătorii de la CSM își vor continua pregătirile și pe parcursul acestei săptămâni după care se va intra în vacanță.