Program ITV: 00.00 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină, invitaţi Ioan Aniţaş, Zamfir Danciu, Imola Kis, titlul emisiunii: Care este rolul Direcţiei Judeţene de Cultură? (reluare) 01.00 Agenda publică, cu Mihai Sălceanu, invitaţi Radu Ulmeanu, Gabriel Leş, Adrian Pop, titlul emisiunii: Regele Mihai va fi înmormântat sâmbătă, 16 decembrie (reluare) 02.34 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, titlul emisiunii: Riscuri şi măsuri preventive în manipularea tinerilor 03.30 Sănătate, frumuseţe, stil, cu Ioana Vladimirescu, invitat Otilia Mantelers 04.10 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitaţi Rudiger Mangel, Hilde Gott, titlul emisiunii: Dezvoltarea serviciilor de psihiatrie comunitară în Satu Mare 05.03 Info studio, cu Eva Laczko, invitat Vasile Bradea, titlul emisiunii: Acord BT la ceas aniversar 05.50 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitat Ioan Man, titlul emisiunii: Cât de ameninţată este biodiversitatea? 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenoarea Prinzinger Zsoka 07.00 Ştiri 07.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenorul Arnold Anzik 08.05 Iată omul, cu Gabriel Ghişan, invitat Bekes Arnold 09.00 La psiholog, cu Ioana Vladimirescu, invitat Călin Secan, titlul emisiunii: Cu fericirea la psiholog 09.38 Legenda preotului pe care nu-l suporta pământul 10.00 Documentar, Holocaust 11.15 Teleshopping 11.30 Agenda publică, cu Mihai Sălceanu, invitaţi Radu Ulmeanu, Gabriel Leş, Adrian Pop, titlul emisiunii: Regele Mihai va fi înmormântat sâmbătă, 16 decembrie (reluare) 13.00 Ştiri 13.35 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitat Ioan Man, titlul emisiunii: Ioan Man, o carieră în slujba conservării biodiversităţii 14.48 Teleshopping 15.10 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitaţi Bogdan Pintea, Edita Ghilea, titlul emisiunii: Noi abordări în tratamentul afecţiunilor tubului digestiv 16.05 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină, retrospectiva săptămânii 18.10 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitat Eugen Chiorean, titlul emisiunii: Industrializarea şi urbanizarea judeţului 19.02 Panoramic sportiv, cu Ionuţ Blăjean, invitat Ştefan Szilagyi, titlul emisiunii: Fotbalul sătmărean la finalul sezonului de toamnă 20.00 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat Dumitru Pop, titlul emisiunii: Tradiţia tăierii porcului la Berindan 20.56 Documentar, Vasile Lucaciu, partea 2 21.36 Zilele Culturale Poesis 22.43 Sport, meci de fotbal, LPS Satu Mare – FC Viitorul Program ITV 17.12.2017: 00.26 Meleaguri sătmărene Dorolţ 01.34 Festival de teatru Spot 02.43 Iniţierea elevilor în redactare de texte ştiinţifice 03.28 O partidă de pescuit 04.28 Ţara Oaşului văzută din Italia 05.30 Un weekend la Hajduszoboszlo 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenoarea Prinzinger Zsoka 07.00 Info studio, cu Mihaela Ghiţă, invitaţi Elisabeta Bekessy, Gheorghe Ardelean, titlul emisiunii. Împreună pe două roţi, pentru un mediu curat şi sănătos 07.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenorul Arnold Anzik 08.17 Suleyman Magnificul 08.40 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitaţi Simona Păcurar, Alina Dragoş, titlul emisiunii: Oferta educaţională a Colegiului Naţional Ioan Slavici 09.36 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat Dumitru Pop, titlul emisiunii: Tradiţia tăierii porcului la Berindan 10.30 Religie, cu Mihaela Ghiţă, invitat Iulian Budău, titlul emisiunii: Singurătăţi de Crăciun 11.45 Regal de colinde susţinut de Corala preotească Arhanghelii 12.45 Teleshopping 13.00 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Paula Mare-raport la 4.590 de zile 14.00 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu 15.12 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitat Iulian Pfau Sălăgeanu, titlul emisiunii: Tinerii şi locul de muncă 16.10 Teleshopping 16.32 Panoramic sportiv, cu Ionuţ Blăjean, invitat Ştefan Szilagyi, titlul emisiunii: Fotbalul sătmărean la finalul sezonului de toamnă 17.30 Colaj de colinde 18.00 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitat Adrian Trella, titlul emisiunii: Riscul defrişărilor asupra echilibrului ecologic 18.35 Concert Inedit 20.00 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Paula Mare-raport la 4.590 de zile 21.10 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină, retrospectiva săptămânii 23.10 Documentar, Vasile Lucaciu, partea 3 Program ITV 18.12.2017: 00.00 Monografiile, cărţi de identitate ale comunităţilor 00.50 Serată de muzică şi poezie 01.50 Concert la filarmonică 02.45 Natura ne cheamă, cu Ioana Zaharia, invitat dr. Liana Strîmb, titlul emisiunii: Miracolele esenţelor florale Bach 03.55 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, titlul emisiunii: Dan Negrea-legumicultor pasionat şi de succes 04.42 Sport, meci de fotbal, FC Olimpia-Dacia Brăila 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenorul Barta Zoltan 07.00 Restauratorii de muzeu 07.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenoarea Nicoleta Balea 08.08 La psiholog, cu Ioana Vladimirescu, titlul emisiunii: Cum alegem cadourile pentru cei mici? 08.45 Spiriduş Ghiduş 09.40 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitat Marcel Nichita, titlul emisiunii: Ritualuri pentru îngrijirea tenului iarna 10.23 Teleshopping 10.46 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitat Eugen Chiorean, titlul emisiunii: Industrializarea şi urbanizarea judeţului 11.40 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitat Adrian Trella, titlul emisiunii: Riscul defrişărilor asupra echilibrului ecologic 12.20 Sănătate, frumuseţe, stil, cu Ioana Vladimirescu, invitat Ovi D. Pop 13.20 Colaj de colinde 13.55 Teleshopping 14.18 Religie, cu Mihaela Ghiţă, invitat Iulian Budău, titlul emisiunii: Singurătăţi de Crăciun 15.25 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu 16.35 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat Dumitru Pop, titlul emisiunii: Tradiţia tăierii porcului la Berindan 17.30 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Paula Mare-raport la 4.590 de zile 18.30 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină 19.30 Ştiri 20.00 Agenda publică, cu Stela Cădar 21.30 Panoramic Sportiv 22.30 Info studio, cu Ioan Aniţaş, invitat Ioan Coroianu, titlul emisiunii: Crime cu autor necunoscut 23.30 Ştiri

Satu Mare, pe locul 5 în ţară la numărul de arbitri divizionari

Scris de Ionuţ Blăjean, 29 august 2017 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Judeţul nostru este reprezentat de 17 arbitri la nivelul primelor trei ligi

Judeţul Satu Mare se poate lăuda cu un număr mare de arbitri în primele trei ligi de fotbal ale României. După ce am parcurs toate judeţele de pe site-ul Comisiei Centrale a Arbitrilor am întocmit un top în care Satu Mare se află pe locul 5 în ţară la numărul de arbitri divizionari.

O creştere spectaculoasă faţă de anii trecuţi care se datorează şi acelui transfer de arbitri din judeţul Bihor, 10 la număr. Comisia Judeţeană de Arbitri din cadrul AJF Satu Mare este formată din 3 arbitri de Liga 1, dintre care doi FIFA, Istvan Kovacs şi Octavian Şovre. În lotul de Liga 2 sunt 3 arbitri, iar în lotul pentru Liga 3 avem 11 arbitri, conform frf-cca.ro.

În continuare vă prezentăm numărul arbitrilor divizionari din fiecare judeţ şi capitală:
• Bucureşti          48 arbitri
• Cluj                    30
• Prahova             22
• Argeş                 18
• Satu Mare     17
• Timiş                 16
• Dolj                   14
• Vâlcea               13
• Sibiu                 12
• Botoşani, Braşov, Dâmboviţa, Iaşi, Neamţ     11
• Galaţi, Sălaj   10
• Constanţa, Ilfov, Maramureş      9
• Arad, Covasna   8
• Alba, Bihor         7
• Bacău, Teleorman         6
• Caraş-Severin, Mureş   5
• Buzău, Hunedoara         4
• Bistriţa-Năsăud, Brăila, Vaslui          3
• Suceava, Olt, Călăraşi, Mehedinţi     2
• Vrancea, Giurgiu, Ialomiţa                 1
• Harghita, Tulcea                                   0

Lotul de arbitri divizionari din cadrul CJA Satu Mare:
Liga 1: Istvan Kovacs (centru), Ciprian Danşa (asistent) şi Octavian Şovre (asistent).
Liga 2: Ovidiu Mazilu (centru), Marius Omuţ (centru), Rareş Vidican (centru).
Liga 3: Szabolcs Kovacs (centru), Sergiu Albu, Ioan Corb, Dănuţ Costea, Bogdan Gireadă, Tamas Kopriva, Zsolt Kopriva, Rareş Lakatos, Sergiu Neichi, Radu Paşcu, Gabriela Toderaş – asistenţi.

Kovacs şi Şovre arbitrează în preliminariile C.M. 2018

Altfel, Istvan Kovacs a fost delegat să conducă duelul dintre Slovenia şi Lituania, din Grupa F a preliminariilor pentru C.M. 2018. Meciul se va juca luni, 4 septembrie, de la ora 21:45. Şovre va fi asistentul lui Ovidiu Haţegan la Ţara Galilor – Austria, din Grupa D, de sâmbătă, 1 septembrie.

Abonează-te acum Online!
Baby Trend
  1. georgel a spus: 30 august 2017, ora 15:05

    Tot respectul pentru arbitri, dar nu amestecati marfa cu ambalajul. Pe Mazilu cand il vedem arbitrand in Liga1? Nu are loc ca e roman? Iar cei din Bihor nu pot fi numiti arbitri satmareni indiferent cat isi doresc cei din conducerea AJF.

Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.