Recolta Dorolț, învinsă de Sănătatea Cluj

doroltRecolta Dorolț a jucat vineri în cadrul etapei a doua din Seria 5 a Ligii a III-a. Elevii antrenorului Mihai Sabău au evoluat în deplasare la Sănătatea Cluj, de unde s-au întors fără niciun punct.

Jocul a fost echilibrat în prima jumătate de oră, cu puține faze periculoase. Chiar înainte de pauză, gazdele au reușit să modifice tabela de pe stadionul Clujana. S-a făcut 1-0 pentru Sănătatea în minutul 45+2. Gazdele au început în forță repriza secundă, s-au remarcat cu câteva șuturi trimise pe lângă și pe poarta Recoltei (min. 48, 53), iar avantajul lor avea să fie dublat în urma unei acțiuni de pe partea dreaptă de atac. S-a făcut 2-0 pentru Sănătatea (min. 58), după care sătmărenii au ieșit la atac, au făcut posesie însă fără a reuși ceva concret. Iar gazdele au mai înscris două ori (min. 78, 82), astfel că Sănătatea Cluj – Recolta Dorolț s-a terminat 4-0 (1-0).

Recolta: Oșan – L. Vincze, Rebegea, Lauruk, N. Meșter, Nemeș, Moldovan, Șimon, D. Vincze, D. Pop, Bîgiu. Au mai intrat: Ștef, Toma, Goț.