Olimpia MCMXXI, singura din judeţ cu zero goluri primite (Video)

Rezultatele înregistrate în Liga 4 şi Liga 5

O nouă rundă din fotbalul judeţean s-a derulat la sfârşit de săptămână. Mari surprize nu s-au înregistrat, iar după toate meciurile disputate a mai rămas o singură echipă în judeţ cu zero la capitolul goluri primite. Ea este Olimpia MCMXXI.

Echipa Voluntarilor Olimpişti a obţinut duminică un nou succes categoric pe stadionul Olimpia – Daniel Prodan. Trebuie menţionat că sătmărenii se regăsesc în echipa suporterilor, se interesează de ea, iar în tribune au ajuns aproximativ 300 de persoane. Chiar şi galeria Termalei Dindeşti a avut în jur de 20 de suporteri.

Meciul a fost dominat clar de Olimpia, echipa lui Nelu Donca reuşind să marcheze prima dată prin Srepler, în minutul 19. Avantajul avea să fie dublat la scurt timp de Vonet, jucător care a transformat o lovitură de la 11 metri (min. 22). Acelaşi Srepler este servit ideal, centrare de pe partea stângă şi finalizare din 5-6 metri (min. 25). Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 3-0. Antrenorul Nelu Donca face o schimbare inspirată, îl introduce din minutul 46 pe Mitraşca. În 30 de minute, jucătorul de 18 ani realizează primul hat-trick din istoria echipei, într-un meci oficial. Mitraşca şi-a trecut numele pe lista marcatorilor în minutele 50, 55 şi 75. Odată cu lăsarea serii a venit şi ultimul gol al partidei. Guleş a înscris din doi metri, după ce un coleg de-al său a lovit transversala în urma unei lovituri libere. Olimpia MCMXXI – Termala Dindeşti s-a încheiat 7-0 (3-0) în etapa 3 din Liga 5, Seria A.

Olimpia: Crişan – Pop, Puţi, Vonet, Turşuc, Moroşan (cpt.), Srepler, Ile, Mihai, Sician, Cuth. Au mai intrat: Blidar, Mitraşca, Lakatos, Guleş, Nagy. Antrenor: Nelu Donca.

Dindeşti: Gal – Dan, Ionas, Toder, Parău, Costin, Csordas, Iakob, Păcurar, Silaghi, Balogh.

Victoria a fost sărbătorită la final alături de galeria Olimpiei, nelipsită de la meciurile echipei favorite. Video:

Toate rezultatele din fotbalul judeţean, situaţia din clasamente şi meciurile viitoare le găsiţi mai jos.