Oar câştigă categoric cu Decebal. Video cu cel mai frumos gol

eliteLa Oar s-a jucat sâmbătă derby-ul etapei a 24-a din Liga a IV-a Elite. Derby doar pe hârtie, Someşul din localitate s-a impus într-o manieră categorică în faţa celor de la Luceafărul Decebal.

Imi Nagy a prins o zi excelentă, a reuşit să înscrie 6 goluri. Dar cel mai frumos a fost cel de 3-0 în care numărul 7 a înscris dintr-o foarfecă. Un joc solid făcut de Oar, în care am remarcat şi evoluţia lui Alin Merce, mijlocaşul de bandă al Oarului care a contribuit la aproape toate golurile. La pauză a fost doar 2-0, dar în repriza secundă am văzut 9 goluri. Someşul Oar a câştigat cu 9-2 (2-0), iar Decebal nu mai poate emite pretenţii la locul 2. Au marcat: Nagy (min. 28, 48, 58, 70, 72, 79), Gulya (min. 34), Merce (min. 54), Kirner (min. 76)/ Lihet (min. 61, penalty), Costea (min. 74).

Într-un alt meci considerat derby, liderul Recolta Dorolţ s-a impus categoric cu Talna Oraşu Nou.