Lista claselor în scenariul online din judeţul Satu Mare

Scris de I. Z., 14 octombrie 2021 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

În perioada 01 – 13 octombrie 2021, în conformitate cu OM 5338/01.10.2021, Consiliile de administraţie ale unităţilor de învăţământ au propus spre avizare Inspectoratului Şcolar Judeţean Satu Mare aplicarea scenariului de organizare şi desfăşurare a cursurilor, în scenariul online, pentru formaţiuni de studiu ca urmare a existenţei cazurilor de Covid-19, în 38 de unităţi de învăţământ din judeţul Satu Mare, informează IŞJ Satu Mare.

Iată şi lista claselor, alături de perioada de online:

 

1GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „DRAGA MEA” SATU MAREGrupa mare C8 octombrie – 20 octombrie 2021

2ŞCOALA GIMNAZIALĂ „BALCESCU-PETOFI” SATU MAREClasa a III-a A4 octombrie – 17 octombrie 2021

Clasa a IV-a A4 octombrie – 16 octombrie 2021

3ŞCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SATU MAREClasa a II-a C10 octombrie – 24 octombrie 2021

Clasa a VII-a C4 octombrie – 17 octombrie 2021

4ŞCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA” SATU MAREClasa a V-a A14 octombrie – 27 octombrie 2021

Clasa a VII-a C11 octombrie – 24 octombrie 2021

5ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ION CREANGA” SATU MAREClasa I A13 octombrie – 22 octombrie 2021

6ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIRCEA ELIADE” SATU MAREClasa a III-a A6 octombrie – 19 octombrie 2021

Clasa a VI-a B6 octombrie – 19 octombrie 2021

Clasa a III-a B8 octombrie – 22 octombrie 2021

7COLEGIUL NAŢIONAL „DOAMNA STANCA” SATU MAREClasa a IX-a E13 octombrie – 26 octombrie 2021

Clasa a XI-a B8 octombrie – 22 octombrie 2021

Clasa a XII-a B1 octombrie – 14 octombrie 2021

8LICEUL TEOLOGIC ORTODOX „NICOLAE STEINHARDT” SATU MAREClasa a XII-a C6 octombrie – 19 octombrie 2021

Clasa a XI-a A7 octombrie – 21 octombrie 2021

Clasa a XII-a A7 octombrie – 21 octombrie 2021

Clasa a V-a9 octombrie – 23 octombrie 2021

Clasa a VIII-a9 octombrie – 23 octombrie 2021

Clasa a IX-a C12 octombrie – 26 octombrie 2021

Clasa a VII-a9 octombrie – 23 octombrie 2021

9LICEUL TEHNOLOGIC „ION I. C. BRĂTIANU” SATU MAREClasa a IX-a Ep6 octombrie – 19 octombrie 2021

10ŞCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE LUCACIU” CAREIClasa a IV-a B7 octombrie – 20 octombrie 2021

11LICEUL TEORETIC CAREIClasa a VI-a E12 octombrie – 26 octombrie 2021

Clasa a X-a E4 octombrie – 18 octombrie 2021

Clasa a XII-a C4 octombrie – 18 octombrie 2021

Clasa a XI-a D5 octombrie – 19 octombrie 2021

Clasa a IX-a D6 octombrie – 20 octombrie 2021

Clasa a X-a C11 octombrie – 25 octombrie 2021

Clasa a XII-a A11 octombrie – 25 octombrie 2021

12GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 11 SATU MAREGrupa mică A13 octombrie – 26 octombrie 2021

Grupa mijlocie B13 octombrie – 26 octombrie 2021

13LICEUL TEHNOLOGIC ARDUD structura MĂDĂRASClasa a V-a C14 octombrie – 27 octombrie 2021

Clasa a VII-a C14 octombrie – 27 octombrie 2021

14ŞCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE BULGĂR” SANISLĂU structura GPP SanislăuGrupa mică, secţia română4 octombrie – 17 octombrie 2021

15ŞCOALA GIMNAZIALĂ „AVRAM IANCU” SATU MAREClasa a VIII-a A4 octombrie – 17 octombrie 2021

16ŞCOALA GIMNAZIALĂ „RAKOCZI FERENC” SATU MAREClasa a VIII-a B4 octombrie – 15 octombrie 2021

Clasa a VI-a A12 octombrie – 25 octombrie 2021

17GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „14 MAI” SATU MAREGrupa mare14 octombrie – 27 octombrie 2021

18COLEGIUL NAŢIONAL „KOLCSEY FERENC” SATU MAREClasa a IV-a5 octombrie – 18 octombrie 2021

Clasa pregătitoare8 octombrie – 22 octombrie 2021

19COLEGIUL ECONOMIC „GHEORGHE DRAGOŞ” SATU MAREClasa a IX-a B4 octombrie – 17 octombrie 2021

20ŞCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE BULGĂR” SANISLĂUClasele VI-VIII simultan, secţia română4 octombrie – 17 octombrie 2021

21ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI VITEAZUL” MOFTINU MIC structura GPN DOMĂNEŞTIGrupa combinată4 octombrie – 17 octombrie 2021

22ŞCOALA GIMNAZIALĂ „GRIGORE MOISIL” SATU MAREClasa a V-a B4 octombrie – 17 octombrie 2021

Clasa a VII-a A12 octombrie – 26 octombrie 2021

23LICEUL TEORETIC GERMAN „JOHANN ETTINGER” SATU MAREClasa a IV-a C4 octombrie – 17 octombrie 2021

Clasa a IV-a B7 octombrie – 20 octombrie 2021

24LICEUL DE ARTE „AUREL POPP” SATU MAREClasa a VIII-a B12 octombrie – 25 octombrie 2021

25GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „GULIVER” SATU MAREGrupa Mare corp B6 octombrie – 19 octombrie 2021

26COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MAREClasa a IX-a D11 octombrie – 24 octombrie 2021

Clasa a V-a11 octombrie – 25 octombrie 2021

Clasa a VIII-a11 octombrie – 25 octombrie 2021

27LICEUL TEHNOLOGIC „ELISA ZAMFIRESCU” SATU MAREClasa a X-a A7 octombrie – 20 octombrie 2021

28ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 NEGREŞTI OAŞClasa a V-a A8 octombrie – 21 octombrie 2021

29LICEUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ „GEORGE EMIL PALADE” SATU MAREClasa a XI-a A8 octombrie – 15 octombrie 2021

30GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.13 SATU MAREGrupa combinată, secţia germană4 octombrie – 18 octombrie 2021

Grupa mijlocie, secţia română9 octombrie – 23 octombrie 2021

Grupa mare, secţia maghiară9 octombrie – 23 octombrie 2021

31GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „DUMBRAVA MINUNATĂ” SATU MAREGrupa Mare B11 octombrie – 22 octombrie 2021

Grupa Mare C11 octombrie – 22 octombrie 2021

32ŞCOALA GIMNAZIALĂ „OCTAVIAN GOGA” SATU MAREClasa a VII-a A9 octombrie – 22 octombrie 2021

33LICEUL TEHNOLOGIC „UNIO-TRAIAN VUIA” SATU MAREClasa a IX-a B11 octombrie – 22 octombrie 2021

34LICEUL TEHNOLOGIC „SIMION BARNUŢIU” CAREIClasa a X-a B12 octombrie – 25 octombrie 2021

35ŞCOALA GIMNAZIALĂ TĂŞNADClasa pregătitoare A8 octombrie – 22 octombrie 2021

36LICEUL TEHNOLOGIC „PETRU CUPCEA” SUPURU DE JOSClasa a IV-a12 octombrie – 25 octombrie 2021

37ŞCOALA GIMNAZIALĂ DOROLŢClasa a V-a A13 octombrie – 27 octombrie 2021

Clasa a IV-a B13 octombrie – 26 octombrie 2021

Clasa a VI-a13 octombrie – 26 octombrie 2021

38ŞCOALA GIMNAZIALĂ DOROLŢ structura GPP DOROLŢGrupa Combinată, secţia română14 octombrie – 27 octombrie 2021

După cum se vede, cele mai multe clase suspendate, câte 7, sunt la Liceul Teoretic Carei şi Liceul Teologic Ortodox.

Cursurile pentru grupele/clasele suspendate se pot relua cu prezenţă fizică începând cu a 8-a zi de la data confirmării cazului pozitiv, pentru elevii care se testează şi rezultatul este negativ.

Prin excepţie de la prevederile alin (1), elevii claselor VII- XII/XIII, vaccinaţi împotriva virusului SARS-CoV-2, pentru care au trecut cel puţin 10 zile de la finalizarea schemei complete de vaccinare, precum şi elevii care au fost confirmati pozitiv pentru infecţia cu virusul SARS-CoV-2 în ultimele 180 de zile, dar pentru care au trecut mai mult de 14 zile de la data testului pozitiv, pot continua cursurile cu prezenţa fizică.

Abonează-te acum Online!
Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.

Tastează numerele care apar! Exemplu: 7 5 unu şapte = 7517

  • Telefoane utile

    • Apel unic de urgenţă112
    • Ambulanţa0261-741111
    • Pompieri0261-711212
    • Agenţia CFR0261-711002
    • Distrigaz0261-710928
    • Informaţii CFR0261-768704
    • Deranjamente Electrica0261-929
    • Poliţia0261-807777
    • Informaţia Zilei0261-767300
    • Apaserv (apel gratuit, non stop)0800-827-776
    • Urgenţe E.ON Gaz (tel verde)0800-800-928
    • Jandarmeria0261-769-760
    • Poliţia Locală0261-727020
    • CMJ0261-717123, 716513
    • Intervenţii microcentrale0742.708.708
    • Depanare ACR0744792297
    • Depanare auto NON-STOP0733-507026, 0744-507026
    • Spitalul Judeţean I0261-727050
    • Spitalul Judeţean II0261-715696
    • Stomatologie, Urgente0771.049.416
    • Refugiu de noapte0261-750135
    • Agenţia TAROM0261-712795
    • Autogara0261-768439
    • R.A. Transurban0261-721971
    • Prefectura0261-716309
    • Primăria Satu Mare0261-807569, 807553
    • SC RDS SA0361-400.401
    • Pompe funebre0261-716590
    • Agenţie de turism0261-737915
    • Protecţia Consumatorilor (tel verde)0800-080-999
    • Locaterm (non-stop)0261-733693
    • Birou teritorial anticorupţie0261.759.780
    • Anticorupţie MAI0261-710.690
  • Curs Valutar

  • Arhivă articole Informaţia Zilei

  • Dacă vrei ca reclama ta să apară aici, sună la 0261.767.303 sau 0724.103.517