Program ITV: 00.00 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină, invitat Pataki Csaba, titlul emisiunii: Soarta echipei FC Olimpia în mâinile Consiliului Judeţean Satu Mare (reluare) 01.00 Agenda publică, cu Stela Cădar, invitaţi Nicolae Bura, Eugen Kovacs, Adrian Pop, titlul emisiunii: Scandal între putere şi opoziţie pe bugetul pentru 2018 (reluare) 02.30 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Paula Mare-raport la 4.590 de zile 03.38 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu 04.53 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat Dumitru Pop, titlul emisiunii: Tradiţia tăierii porcului la Berindan 05.50 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitat Cătălin Petrean Cismaş, titlul emisiunii: Terapii de relaxare pentru minte şi suflet 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenorul Barta Zoltan 07.00 Ştiri 07.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenoarea Nicoleta Balea 08.00 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină, invitat Pataki Csaba, titlul emisiunii: Soarta echipei FC Olimpia în mâinile Consiliului Judeţean Satu Mare (reluare) 09.00 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenorul Barta Zoltan 09.40 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitaţi Mia Chereji, Liliana Mărcuş, titlul emisiunii: Micii ecologişti de la Şcoala Ion Creangă 10.13 Religie, cu Mihaela Ghiţă, invitat Iulian Budău, titlul emisiunii: Singurătăţi de Crăciun 11.15 Teleshopping 11.30 Agenda publică, cu Stela Cădar, invitaţi Nicolae Bura, Eugen Kovacs, Adrian Pop, titlul emisiunii: Scandal între putere şi opoziţie pe bugetul pentru 2018 (reluare) 13.00 Ştiri 13.35 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitat Petru Ştefănescu, titlul emisiunii: Făurirea şi demolarea fabricilor sătmărene de mobilă 14.30 Teleshopping 14.50 Colaj de colinde 15.05 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat Dumitru Pop, titlul emisiunii: Tradiţia tăierii porcului la Berindan 16.00 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Paula Mare-raport la 4.590 de zile 17.10 Colaj de colinde 17.45 Panoramic Sportiv, cu Ionuţ Blăjean, invitat Emanuel Gyenes, titlul emisiunii: Dakar 2018 traversează Peru, Bolivia şi Argentina 18.30 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină, invitat Kereskenyi Gabor 19.30 Ştiri 20.00 Agenda publică, cu Stela Cădar 21.30 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă 22.30 La psiholog, cu Ioana Vladimirescu, titlul emisiunii: Copiii şi fricile lor 23.30 Ştiri

La Centrul Judeţean de Excelenţă au fost admişi elevi titulari şi audienţi

Scris de Vasile Nechita, 04 octombrie 2017 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Pe site-ul Inspectoratului Şcolar Judeţean Satu Mare sunt publicate rezultatele la testul de selecţie a tinerilor din judeţ, capabili de performanţe înalte.

Este vorba de elevi din clasele a III-a şi a IV-a admişi la Centrul Judeţean de Excelenţă Satu Mare, grupaţi pe zonele Satu Mare, Carei şi Negreşti-Oaş. Unii figurează în calitate de titulari, iar alţii de audienţi.

Şcolile din zona Satu Mare

Din zona Satu Mare, la limba română, clasa a III-a, sunt admişi 24 de elevi, dintre care 15 titulari şi 9 audienţi.
La limba maghiară, clasa a III-a, sunt admişi titular 11 elevi de la licee şi şcoli cu predare în limba maghiară.
La matematică clasa a III-a sunt admişi 25 de elevi, dintre care 15 titulari şi 10 audienţi.
La limba română, clasa a IV-a, sunt admişi 35 de elevi, dintre care 15 la rubrica titular şi 20 audienţi.
La limba maghiară, clasa a IV-a, sunt admişi titulari 12 elevi de la licee şi şcoli cu predare în limba maghiară.
La matematică, clasa a IV-a, secţia română, au fost admişi 81 de elevi, dintre care 15 la rubrica titular. Dintre ceilalţi 66 admişi ca audienţi, 54 sunt de la secţia română, iar 12 sunt la secţia de limbă maghiară.

Şcolile din zona Carei

Din zona Carei, la matematică, clasa a III-a, secţia română, au fost admişi titulari opt elevi.
La matematică, clasa a IV-a, au fost admişi 22 de elevi, dintre care 7 titulari (4 la secţia română şi 3 la secţia maghiară) şi 15 audienţi (11 la secţia română şi 4 la secţia maghiară).
La Limba şi Literatura română, clasa a III-a, au fost admişi 15 elevi, dintre care 8 titulari şi 7 audienţi.
La Limba şi Literatura română, clasa a IV-a, au fost admişi 7 elevi, toţi titulari.

Şcolile din zona Negreşti-Oaş

Din Negreşti-Oaş, la Limba şi Literatura română, clasa a III-a, au fost admişi 7 elevi, iar din clasa a IV-a, 4 elevi, cu toţii titulari.
La Matematică, clasa a IV-a au fost admişi cinci elevi titulari, iar la clasa a III-a, 4 elevi titulari.
Listele cu punctajele obţinute la evaluare sunt semnate de directorul Centrului Judeţean de Excelenţă Satu Mare, Viorel Solschi.

Abonează-te acum Online!
Baby Trend
Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.