Juniorul pe locul 3 la turneul zonal “Gheorghe Ola”

juniorulSașe echipe, din județele Bihor, Cluj, Bistrița, Mamarmureș, Sălaj și Satu Mare au luat startul la etapa de zonă a Memorialului “Gheorghe Ola” la fotbal copii născuți în anul 2007. Competiția s-a disputat la Cluj.

Județul Satu Mare a fost reprezentat de copiii de la CS Juniorul, câștigătoarea fazei locale. Echipa antrenată de Nelu Donca a avut o comportare meritorie reușind să se claseze pe locul 3 după Luceafărul Cluj, câștigătoarea turneului și după Viitorul Năsăud, echipă clasată pe locul 2.

CS Juniorul a jucat 5 meciuri din care a câștigat două: 5-1 cu Sporting Recea, 5-3 cu SM Oradea.

Lotul CS Juniorul a fost următorul: Martin Mike, Tudor Dod, Dănuț Ciorcaș, Raul Cadar, Patrik Szilagyi, Răzvan Chitaș, Adrian Toth, Filip Ciupac, Kevin Takacs, Benjamin Gabriel.