Judoka de la CS Fușle a obținut trei medalii la U10

judoCampionatul Național de judo rezervat copiilor Under 10 și Under 11 s-a desfășurat la sfârșitul săptămânii trecute la Timișoara. O competiție cu participare numeroasă, la care au urcat pe tatami și sportivi de la CS Fușle Security.

Șase judoka antrenați de Vasile Fușle și Marian Halas au luptat pentru medalii. În total sătmărenii au obținut trei medalii, una de aur și două de argint. Sâmbătă, în prima zi de concurs, Denis Silaghi a pierdut în primul tur la 38 kg, iar Cristian Paul a înregistrat două victorii și două înfrângeri la 38 kg, astfel că s-a clasat pe locul 9. Ambii sportivi au concurat la Under 11. Medaliile au venit duminică, la Under 10. Carina Pașca a reușit să cucerească titlul național la 22 kg, iar sora ei, Julia Pașca, a devenit vicecampioană la aceeași categorie de greutate. Rareș Pașca a luat medalia de argint la 24 kg, iar Cristian Paul (38 kg) și Ionuț Corodan (34 kg) au terminat concursul pe locurile 9.