Final de an competițional pentru judoka de la CS Unio

Cupa “Stânca Șoimilor” de la Băile Tușnad a trecut în weekend de cea de-a 30-a ediție. Concursul de judo dedicat copiilor s-a bucurat de succes, au urcat pe tatami peste 200 de sportivi de la mai multe județe din țară.

Acolo au luptat și 6 judoka de la CS Unio Satu Mare, la diferite categorii de vârstă și greutate. A fost ultimul concurs al sătmărenilor din anul 2017. Cel mai mic sportiv de la clubul sătmărean, Arvind Thiruvadi, și-a făcut debutul într-o competiție. Acesta a cucerit prima sa medalie, a încheiat concursul pe locul 3 la U8, 20 kilograme.

Rezultatele clubului sătmărean:
U8-9: Alice Lupan (26 kg) – locul 2, Arvind Thiruvadi (20 kg) – locul 3;
U10: Larisa Lupan (29 kg) – locul 2, Alex Urâte (46 kg) – locul 3;
U11: Romeo Lung (42 kg) – locul 1, David Lung (42 kg) – locul 2.

Sportivii sunt antrenați de Mihaly Terely și Ramona Igna și se aduc mulțumiri doamnei Adriana pentru sprijinul acordat.

EHF EUROPEAN CUP

CS Minaur – Odesa

Handbaliștii băimăreni au început aventura europeană. CS Minaur Baia Mare debutează cu o „dublă” pe teren propriu în EHF European Cup, adversara echipei noastre fiind Odesa (Ucraina).