Program ITV: 00.00 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină, invitaţi Darian Ienăşoiu, Mark Torok, Butka Gergo, titlul emisiunii: Ce am învăţat din cursa pentru Capitala Tineretului din România? (reluare) 01.00 Agenda publică, cu Mihai Sălceanu, invitaţi Romeo Nicoară, Radu Ulmeanu, Vasile Ciocan, titlul emisiunii: CEX al PSD denunţă statul paralel (reluare) 02.25 Sport, meci de fotbal FC Olimpia- Ripensia Timişoara 04.10 Zilelele Culturale Poesis 05.20 Dacia 1300 o maşină care se încăpăţânează să reziste pe drumurile pline de gropi 05.42 Documentar Vasile Lucaciu 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenorul Barta Zoltan 07.00 Ştiri 07.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenorul Arnold Anzik 08.08 Iată omul, cu Gabriel Ghişan, invitat Lohan Costel 09.00 La psiholog, cu Ioana Vladimirescu, titlul emisiunii: Cum să încurajăm copiii? 09.45 Teleshopping 10.00 Spiriduş Ghiduş 11.04 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitat Georgeta Pop, titlul emisiunii: Noi soluţii pentru investigaţii paraclinice 11.35 Agenda publică, cu Mihai Sălceanu, invitaţi Romeo Nicoară, Radu Ulmeanu, Vasile Ciocan, titlul emisiunii: CEX al PSD denunţă statul paralel (reluare) 13.00 Teleshopping 13.15 Sport, meci de fotbal, FC Olimpia-Dacia Brăila 14.55 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină, retrospectiva săptămânii 17.00 Panoramic sportiv, cu Constantin Demian, titlul emisiunii: Dacian Nastai s-a şcolit la UEFA 18.00 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitat Anca Roxana Kaitar,titlul emisiunii: Şcoala neglijează formarea îndemânărilor de redactare 18.50 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, titlul emisiunii: Ioan Man, o carieră în slujba conservării biodiversităţii 20.00 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat Ferencz Levente, titlul emisiunii: Cerbii lopătari din Supur, atracţie pentru turişti 21.00 Concert Inedit 21.30 Sănătate, frumuseţe, stil, cu Ioana Vladimirescu, invitat Elena Popa 22.30 Recital de poezii la Zilele Poesis 23.20 Pe urmele istoriei Program ITV 19.11.2017: 00.08 Sport, meci de fotbal, LPS Satu Mare-FC Viitorul 01.50 Concert la filarmonică 02.45 Nicolae Mureşan, veteran al festivalului Oţeloaia 03.45 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, titlul emisiunii: Legumicultorii din Halmeu folosesc seminţe din străinătate 04.33 Info studio, cu Mihaela Ghiţă, invitaţi Gheorghe Ardelean, Elisabeta Bekessy, titlul emisiunii: Împreună pe roţi pentru un mediu curat şi sănătos 05.13 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, titlul emisiunii: Ioan Man, o carieră în slujba conservării biodiversităţii 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenorul Barta Zoltan 07.00 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitat Filer Daniela, titlul emisiunii: Cele mai importante analize de laborator 07.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenorul Arnold Anzik 08.05 Restauratorii de muez 08.30 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitaţi Andrei Dumitrescu, Alina Horinca, Stelian Macave, titlul emisiunii: Iniţiative ale liceenilor sătmăreni 09.22 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat Ferencz Levente, titlul emisiunii: Cerbii lopătari din Supur, atracţie pentru turişti 10.30 Religie, cu Mihaela Ghiţă, invitat Laurenţiu Costin, titlul emisiunii: Rostul postului în respectarea poruncilor dumnezeieşti 11.38 Iată omul, cu Gabriel Ghişan, invitat Marinello Norberto 12.45 Teleshopping 13.00 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Adrian Alburaport la 4.860 de zile 14.00 Concert In Memoriam Tavi Bud 15.10 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, titlul emisiunii: Un proiect în parteneriat cu alte patru ţări 16.02 Teleshopping 16.18 Sport, meci de fotbal, FC Olimpia-Dacia Brăila 18.00 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitat Elisabeta Bekessy, titlul emisiunii: Compostarea deşeurilor biodegradabile, o componentă în reciclare 18.36 Festivalul vinului sătmărean 19.00 Panoramic sportiv, cu Constantin Demian, titlul emisiunii: Dacian Nastai s-a şcolit la UEFA 20.00 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Adrian Alburaport la 4.860 de zile 21.10 Concert In Memoriam Tavi Bud 22.18 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină, retrospectiva săptămânii Program ITV 20.11.2017: 00.27 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu 02.00 Stand up cu Sorin 02.50 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, titlul emisiunii: Actualitate în stomatologia sătmăreană 03.43 Natura ne cheamă, cu Ioana Zaharia, invitat dr. Liana Strîmb, titlul emisiunii: Fitoterapia, terapia primordială 04.42 Sport, meci de fotbal, FC Olimpia-Academia Clinceni 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenorul Barta Zoltan 07.00 La psiholog, cu Ioana Vladimirescu, titlul emisiunii: Cum educăm prin joc 07.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenoarea Nicolate Balea 08.02 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitaţi Bogdan Pintea, Edita Ghilea, titlul emisiunii: Noi abordări în tratamentul afecţiunilor tubului digestiv 08.55 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitat Ramona Farkaş, titlul emisiunii: Raporturile între autorităţile de mediu, operatori economici şi colectori de deşeuri 09.36 Iată omul, cu Gabriel Ghişan, invitat Mircea Varga 10.35 Teleshopping 10.50 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitaţi Paula Fedorca, Dorel Ghiriti, titlul emisiunii: Orientarea şcolară pentru elevii de ciclul gimnazial 11.48 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat Ferencz Levente, titlul emisiunii: Cerbii lopătari din Supur, atracţie pentru turişti 12.55 Religie, cu Mihaela Ghiţă, invitat Laurenţiu Costin, titlul emisiunii: Rostul postului în respectarea poruncilor dumnezeieşti 14.00 Teleshopping 14.15 Sport, meci de fotbal, FC Olimpia-Dacia Brăila 16.00 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu 17.30 In slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Adrian Albu raport la 4.860 de zile 17.55 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină 19.30 Ştiri 20.00 Agenda publică, cu Stela Cădar 21.30 Panoramic sportiv 22.30 Concert In Memoriam Tavi Bud 23.30 Ştiri

Femeile liberale din Satu Mare şi-au ales liderii

Scris de I. Z., 31 octombrie 2017 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »
PNL-femei

PNL-femei

Camelia Suciu este preşedinta pe municipiu, Carmen Dobra – preşedinta pe judeţ

Zilele de 26 şi 27 octombrie 2017 au fost marcante pentru Organizaţia Femeilor Liberale din Satu Mare, când şi-au ales noua conducere municipală şi judeţeană, pentru următorii 4 ani.

Astfel, joi 26 octombrie, a avut loc Conferinţa Municipală a OFL, când în funcţia de preşedinte a fost aleasă doamna Camelia Suciu, cu un număr de 65 de voturi, având ca şi contracandidată pe d-na Ristea Alina, care a obţinut 26 de voturi. Camelia Suciu este de profesie economist, expert contabil, conducându-şi cu devotament propriul cabinet de contabilitate, membru PNL din anul 2014, ocupând funcţia de trezorier al partidului.

Componenţa noului birou municipal este formată din următoarele doamne: Prim-vicepreşedinte: Senteoan Raluca şi Dragomir Nicoleta; Vicepreşedinte: Nistor Maria, Şipa Adelita, Petric Paula, Leorgyan Florica, Ghilea Edita, Kadar Claudia, Mut Adina, Kostin Mihaela, Sirger Rodica, Donca Rodica.

Membri: Iederan Florica, Marian Iuliana, Blaga Crina, Manita Mihaela, Chivulescu Ruxandra, Mergheş Gabriela, Pop Aurelia, Gabor Nicoleta, Mădăras Monica, Miclea Rozalia, Osvat Cristina, Ardelean Niculina.

143 de doamne au participat la alegerile judeţene

Aceste alegeri au fost urmate de Conferinţa Judeţeană a OFL, care a avut loc vineri 27 octombrie. În prezenţa a 143 de doamne liberale din toate localităţile judeţului, precum şi a invitatelor din Biroul Naţional al OFL, Cristina Traila, Mihaela Soneriu, Lidia Constantinescu, Mihaela Suciu, Daniela Nicolescu, s-a ales Preşedintele Organizaţiei Judeţene, în persoana doamnei Carmen Dobra cu un număr de 85 de voturi iar contracandidata sa, d-na Emilia Enătescu obţinând un număr de 52 de voturi. Carmen Dobra este de profesie medic stomatolog, doctor în medicină, având un cabinet stomatologic privat unde, de peste 20 de ani îşi practică meseria cu multă pasiune şi dăruire. Face parte din PNL din anul 2012, fiind în prezent Consilier Judeţean PNL, membru în două comisii de specialitate importante: Comisia de Muncă şi Protecţie Socială, Sănătate şi Familie, şi Comisia pentru Administrarea Domeniului Public şi Privat al Judeţului, Dezvoltare Urbanistică.

Componenţa Biroului Judeţean este următoarea: Prim-vicepreşedinte: Sobius Monica şi Feher Doina> Vicepreşedinte: Antal Sidonia, Lucuţ Mihaela, Blaga Luminiţa, Birta Lenuţa, Codrea Felicia, Mustea Andaluzia, Iftene Mirela, Kostin Mihaela, Rusz Corina, Ardelean Niculina.

Membri: Badea Aurora, Benţe Luminiţa, Feraru Loredana, Kadar Claudia, Chiş Monica, Ghilea Edita, Bodo Abigel, Trandafir Dorina, Oşan Ramona, Maier Laura, Paul Mariana, Sfira Elena, Petraş Viorica, Flamaropol Maria. Trezorier: Ardelean Henrieta. Preşedinte CJA: Fatura Gabriela. Preşedinte CJRS: Dragomir Nicoleta.

Printre obiectivele noii conduceri se regăsesc, creşterea numerică a organizaţiei, realizarea unor dezbateri privind politica de sprijinire a femeii, copilului şi familiei în societate, în vederea elaborării de programe şi punerea lor în practică, respectiv încurajarea şi promovarea femeilor în toate domeniile de activitate şi implicarea acestora în viaţa politică, în procesul de decizie privind dezvoltarea comunităţii.

Toate femeile care îşi doresc o implicare în viaţa politică a municipiului şi judeţului Satu Mare sunt aşteptate să se alăture OFL PNL.

Abonează-te acum Online!
Baby Trend
Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.