FC Kinder Carei, pe locul 2 la un turneu în Cluj-Napoca

CSENTERI CLUJ NAPOCA LOC 2În perioada 29 noiembrie – 1 decembrie în Cluj-Napoca a avut loc un turneu de fotbal la care a participat și grupa 2006 a echipei FC Kinder Carei. A fost cea de-a 4-a ediție a “Cupei Liviu Antal” cu 9 echipe participante, din Carei, Satu Mare, Cluj-Napoca, Bistrița și Sibiu.

A fost un turneu cu echipe foarte bine pregătite la acest nivel de vârstă, o experiență importantă pentru viitorii fotbaliști. Echipa din Carei s-a descurcat foarte bine, a obținut rezultate meritorii având 5 victorii, 2 egaluri și o singură înfrângere. În final FC Kinder s-a clasat pe locul 2 și a obținut titlul de golgeter prin jucătorul Varga Aron (10 reușite).

Se aduc mulțumiri părinților pentru susținerea copiilor și la acest turneu, la care au participat în număr mare, fiindu-le alături și încurajându-i pe tot parcursul turneului.

Felicitări echipei și antrenorului: Hevele Hunor, Mihalca Victor, Varkuti Bencze, Koch Mate, Funkenhauzer Ștefan, Varga Aron, Ozsvath Mark, Pop Sebastian, Szabo Norbert, Demko Krisztian, Szenasi Mark, Sroth Adam. Antrenor: Csenteri Jozsef.