Favoritele s-au impus în etapa 18 din Liga IV Elite

Unirea Tășnad își păstrează avansul de nouă puncte

Primul campionat de fotbal din județul Satu Mare mai are patru etape din sezonul 2016-2017. Un campionat care a fost dominat de Unirea Tășnad, echipă care își păstrează avansul de nouă puncte. Iar în continure pare că a mai rămas lupta pentru completarea podiumului final.

De vineri și până duminică s-a jucat pentru etapa 18 din Liga IV Elite. O rundă în care primele patru clasate s-au impus astfel că ordinea în frunte rămâne neschimbată.

Unirea Tășnad a evoluat vineri pe teren propriu cu Energia Negrești. S-a juca pe ploaie, iar gazdele au reușit să se impună prin trei goluri marcate în prima repriză. Tabela a fost modificată de Balazs Bakai (min. 32), după care Gabi Cădar a făcut 2-0, câteva secunde mai târziu. Până la pauză, Imi Nagy avea să stabilească și scorul final de 3-0. Iar echipa antrenată de Marius Botan și Bogdănel Moise se poate pregăti de pe acum pentru barajul de promovare în Liga 3.

Luceafărul Decebal continuă să meargă bine și a câștigat fără probleme meciul de duminică de la Apa. Victoria Carei a jucat acasă și a câștigat partida cu Moftinu Mic. În continuare vă lăsăm cu rezultatele înregistrate în weekend în fotbalul județean.