Acasa

CSM Satu Mare a câștigat cu 5-0 amicalul cu Talna Orașu Nou

Conform programului stabilit la începutul pregătirilor, CSM Satu Mare trebuia să joace sâmbătă cu Sportul Șimleu Silvaniei. Doar că la echipa pregătită de Dacian Nastai au apărut mai multe cazuri de Covid așa că partida a fost contramandată.

Totuși, gruparea sătmăreană și-a găsit un adversar, Talna Orașu Nou, una din echipele de frunte din Liga 4.

Disputat pe terenul sintetic de la “Dinamo” dominat în mare parte de sătmăreni, meciul s-a încheiat cu victoria CSM-lui, scor 5-0, la pauză 3-0.

Au marcat: Toni Kanaloș, Fedorca, Zamfir, Prodan și Ziman.

CSM: Anca – Dobrai, Vădan, MureșAn, Brata, vajda, Bura, Fedorca, Kanaos, Bonea, Zamfir/Oșan, Batin, Prodan, Tincău, Ionescu, Pașca, Schwarckopf, Ziman, Zsiga, Baior, Cădar.

Talna: Illyes – Demian, Oros, Silaghi, Filip, Erdei, Covacs, Solomeș, Iakab, Borodi, Faur/Anca, M.Erdei, Torz, Fedorca, Bute.

După cum se poate constata, unii jucători au schimbat la pauză echipele. Nu-i de mirare având în vedere că 3-4 jucători de la echipa din Orașu Nou s-au aflat în pregătiri cu lotul CSM-ului. Nu și antrenorul jucător Bogdan Faur care, la calitățile pe care le are, ar putea juca în orice moment la gruparea sătmăreană.

În continuarea programului, CSM Satu Mare ar trebui să joace miercuri cu CSM Sighet.