CSM-Olimpia câștigă la Fehergyarmat cu 2-0

Sâmbătă, echipa de fotbal de la CSM-Olimpia Satu Mare a disputat un meci de pregătire, în Ungaria, la Fehergyarmat, împotriva echipei din localitate. Formația sătmăreană s-a impus cu scorul de 2-0 în fața unei echipe solide care evoluează în al treilea eșalon din Ungaria.

Partida, disputată pe teren sintetic, a fost dominată în cea mai mare parte de formația sătmăreană care și-a creat 8-9 mari ocazii de gol din care au fost concretizate doar două prin Bogdan Nyilvan și Bogdan Faur.

Meciul a avut trei reprize a câte 30 de minute fiecare, iar pe durata celor 90 de minute antrenorul Zoltan Ritli i-a utilizat pe toți cei 21 de jucători care au făcut deplasarea.

În prima repriză au evoluat: Cherecheș – Vădan, |oca, Doroș, Schwarckopf, Ionescu, B. Nyilvan, :imon, Faur, Cădar, R. Nyilvan. În repriza a doua au mai intrat în teren Oșan, R. Ritli, Fărcaș și Rareș Pop. În ultimele 30 de au jucat: Curileac – Chifor, |oca, Doroș, Bordac, Fărcaș, Nagy Mate, Maxim, Iakab, R. Nyilvan, R.Pop.

În următorul meci de pregătire CSM va întâlni miercuri 13 februarie pe FC Minerul Baia Mare. Partida se va disputa în Ungaria, la Nyirbator. Apoi, sâmbătă 15 februarie, de la ora 11:00, elevii lui Zoli Ritli se vor deplasa la Apa pentru a juca împotriva echipei din localitate.