CSM București a câștigat cu 25-19 meciul disputat cu Ferencvaros

CSM București a câștigat cu 25-19 meciul disputat cu Ferencvaros. Principalele marcatoare pentru CSM Bucureşti au fost Dembele 9 goluri şi Cristina Neagu 6. Ultima a revenit în teren după două săptămâni de inactivitate perioadă în care a stat în izolare fiind depistată pozitiv la coronavirus.

După cinci etape CSM București are 6 puncte şi ocupă locul 3 în grupa A. CSM a înregistrat până acum 3 victorii, 31-26 cu Metz, 30-29 cu Team Esbjerg şi 25-19 cu FTC Budapesta și o înfrîngere25-30 cu Vipers. Un meci, cel cu Rostov pe Don a fost amânat din motive pandemice.

Într-o altă partidă din această etapă, din grupa B, SCM Râmnicu Vâlcea a pierdut cu deţinătoarea trofeului, Gyor ETO, scor 31-38. Echipa vâlceană este pe ultimul loc, cu 0 puncte.

8.Bietigheim 0

Meciurile din faza grupelor se vor derula până în 14 februarie 2021. Apoi, primele două clasate se vor califica în sferturile de finală. Echipele de pe locurile 3-6 vor juca într-un playoff, pentru celelalte patru locuri disponibile din sferturi.

FOTBAL

PSG a cucerit Supercupa Franței

Finala Supercupei Franței la fotbal, Paris Saint-Germain, – FC Toulouse, s-a încheiat cu victoria primei echipe, scor 2-0. Cele două goluri au fost marcate de Kang-In Lee (min.3) și de supervedeta Kilian Mbappe (min. 44).