CS Unio, de două ori pe podium la un concurs de judo în Ungaria

CS Unio Satu Mare a participat la sfârșit de săptămână la o competiție de judo care s-a desfășurat în orașul Siklos din Ungaria. Un turneu internațional cu peste 200 de sportivi din România, Ungaria, Serbia, Slovacia și Cehia.

Iar turneul a fost împărțit pe mai multe categorii de vârstă și greutate. Mercedes Czerlau a luptat în prima parte a zilei de sâmbătă la Under 23, la 52 kg. Sătmăreanca a terminat pe locul 5, a pierdut lupta pentru locul 3. Mai târziu a intrat pe tatami la cadeți unde Mercedes a reușit să termine pe locul 3 la 52 kg.

Stan Dominic a intrat în concurs la Under 14, 50 kg. După o evoluție bună, Dominic a încheiat concursul pe locul 2. Cei doi sportivi au fost însoțiți de antrenoarea Doina Czerlau.