Chivari a jucat toate minutele

chivariReprezentativa României Under 19 a jucat marți al doilea meci de pregătire din cantonamentul din Cipru. Acolo, după cum știți, se află și Denis Chivari, jucătorul de la Olimpia Satu Mare.

Naționala pregătită de Andrei Spier a jucat împotriva echipei Apoel Nicosia U19. Meciul s-a terminat la egalitate, scor 1-1. România a deschis scorul în minutul 53, prin golul reuşit de Cicâldău, iar echipa cipriotă e egalat în minutul 74, după un corner. De menționat că sătmăreanul nostru a bifat toate minutele în acest joc.

Ultimul amical al “tricolorilor” va avea loc pe data de 29 ianuarie, tot de la ora 15.00, pe stadionul din Ayia Napa. Adversara României va fi echipa Under 19 a clubului Rubin Kazan.