Carei câștigă în fața liderului, 2-0 cu AS Căpleni

Derby-ul Seriei C din Liga 4 sătmăreană la fotbal, Victoria Carei – AS Căpleni, a fost câștigat de echipa gazdă care s-a impus cu scorul de 2-0. Disputat în fața a circa 200 de spectatori, meciul de sâmbătă a fost dominat în bună parte de echipa gazdă, care a reușit să înscrie câte un gol în fiecare repriză.

Victoria a deschis scorul în minutul 16 prin Babiciu și l-a majorat în minutul 50, când Griszhaber a marcat din careu cu un șut la colț. În urma acestei victorii echipa din Carei s-a apropiat la 2 puncte de AS Căpleni.

Victoria: Mitracica – Holczberger, Mihali, Ghiarfas, Griszhaber, Lazea, Csenteri, Babiciu, Mărneanu, B. Bakai, Vereș/ Șandor, Ardelean, Malinetescu, Zbona, Silaghi, Mihaly, Orosz. Antrenor: Marius Botan.

AS Căpleni: Weibel – Pataki, Sz. Bakai, Papp, Fleisz, Baumgartner, Gecse, Moldovan, Boldiszar, Silaghi, Mosdoczi/ Illes, Szabo, G.Gecse, Keszenheimer, Hauller. Antrenor: Silaghi Gabor.