Program ITV: 00.00 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină, invitaţi Imola Kis, Danciu Zamfir, Ioan Aniţaş, titlul emisiunii: Care este rolul Direcţiei Judeţene de Cultură? (reluare) 01.00 Agenda publică, cu Stela Cădar, invitaţi Ştefan Ressler, Vasile Ciocan, Dan Burulea, titlul emisiunii: Revoluţia Fiscală a scos oamenii în stradă (reluare) 02.36 Panormaric sportiv, cu Ionuţ Blăjean, invitat Ştefan Szilagyi, titlul emisiunii: Fotbalul sătmărean la finalul sezonului de toamnă 03.35 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Tiberiu Koczinger-raport la 7.540 de zile 04.42 Sănătate, frumuseţe, stil, cu Ioana Vladimirescu 05.35 Iată omul, cu Gabriel Ghişan, invitat Marinelo Norberto 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenoarea Prinzinger Zsoka 07.00 Ştiri 07.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenorul Arnold Anzik 08.00 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină, invitaţi Imola Kis, Danciu Zamfir, Ioan Aniţaş, titlul emisiunii: Care este rolul Direcţiei Judeţene de Cultură? (reluare) 09.00 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenoarea Prinzinger Zsoka 09.32 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitat Ramona Farcaş, titlul emisiunii: Raporturile între autoritatea de mediu, operatori economici şi colectori de deşeuri 10.15 Panormaric sportiv, cu Ionuţ Blăjean, invitat Ştefan Szilagyi, titlul emisiunii: Fotbalul sătmărean la finalul sezonului de toamnă 11.15 Teleshopping 11.30 Agenda publică, cu Stela Cădar, invitaţi Ştefan Ressler, Vasile Ciocan, Dan Burulea, titlul emisiunii: Revoluţia Fiscală a scos oamenii în stradă (reluare) 13.00 Ştiri 13.35 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Tiberiu Koczinger-raport la 7.540 de zile 14.40 Teleshopping 15.02 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat Traian Ciurdaş, titlul emisiunii: Bârsăul se dezvoltă şi pe banii localnicilor 16.05 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu 17.05 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitat Viorel Solschi, titlul emisiunii: Centrul de excelenţă, şcoala performanţei 18.00 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitat Marta Bzduch, titlul emisiunii: Obezitatea se plăteşte cu sănătatea 18.30 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină 19.30 Ştiri 20.00 Agenda publică, cu Stela Cădar 21.30 Sport, meci de fotbal, FC Olimpia- Metaloglobus Bucureşti 23.30 Ştiri

Care este cel mai bun primar din judeţul Satu Mare?

Scris de I. Z., 15 decembrie 2012 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Sunt primari care nu meritau aleşi?
De activitatea fiecărui primar depinde dezvoltarea comunei, oraşului sau municpiului pe care îl conduce.
Sunt primari care se arată foarte buni în campania electorală, ştiu vorbi pe înţelesul oamenilor, ştiu face promisiuni, dar odată aleşi sunt slabi gospodari.
Care sunt cei mai capabili dintre ei? Au meritat aleşi?
Ştiţi că un primar poate fi demis prin referendum?

 Lista primarilor din judeţul Satu Mare aleşi în 10 iunie:

Satu Mare – Dorel Coica (USL)
Carei – Kovacs Eugen (UDMR)
Ardud – Ovidiu Marius Duma (USL)
Livada – Pirics Arthur (UDMR)
Negreşti-Oaş – Aurelia Fedorca (USL)
Tăşnad – Vasile Mitraşca (USL)
Acâş – Gereb Nicolae (UDMR)
Agriş – Szabo Elek (UDMR)
Andrid – Papp Tiberiu (UDMR)
Apa – Mihai  Apan (USL)
Batarci – Vasile Toma (PDL)
Beltiug – Bartok Gurzău Ioan (USL)
Berveni – Kiss Zoltan (UDMR)
Bixad – Ioan Tătar (PDL)
Bărsău – Traian Ciurdaş (USL)
Bogdand – Aurel Bojan (USL)
Botiz – Iosif Roca (PDL) – reconfirmat
Călineşti-Oaş – Gheorghe Copil (USL)
Cămărzana – Vasile Bâle (USL)
Cămin – Suto Imre (UDMR)
Căpleni – Mosdoczi Vilmos (PCM)
Căuaş – Marius Andrei Roca (PP-DD)
Cehal – Gheorghe Jurchiş (USL)
Certeze – Petru Ciocan (PDL)
Ciumeşti – Lochli Mihai (FGD)
Craidorolţ – Danile Balogh (USL)
Crucişor – Florinel Andreica (USL)
Culciu – Domokos Alexandru (UDMR)
Doba – Mihai Ghetina (USL)
Dorolţ – Mihai Găman (UDMR)
Foieni – Feny Lorincz (UDMR)
Gherţa Mică – Ioan Ciuta (USL)
Halmeu – Incze Ludovic (UDMR)
Hodod – Balogh Francisc (UDMR)
Homoroade – Ardelean Simion (PDL)
Lazuri – Lengyel Ştefan (UDMR)
Medieşu Aurit – Silviu Zetea (USL)
Micula – Dobos Istvan (UDMR)
Moftin – Gheorghe David (USL)
Odoreu – Dumitru Dorel Pop (USL)
Oraşu Nou – Ludroczki Alexandru (UDMR)
Păuleşti – Nagy Iosif (UDMR)
Petreşti – Otto Gheorghe Marchiş (FDG)
Pir – Ioan Florin Burlacu (USL)
Pişcolt – Cosmin Varga (PDL)
Pomi – Vasile Lang (USL)
Porumbeşti -Simon Levente (UDMR)
Racşa – Toma Betea (USL)
Sanislău – Kardosi Zoltan (UDMR)
Santău – Marinel Rotar (PDL)
Săcăşeni – Ferencz Levente (UDMR)
Săuca – Gheorghe Marian (USL)
Socond – Ioan Crasnai (USL)
Supur – Vasile Adrian Şteţ (USL)
Tarna Mare – Monica Sobius (PDL)
Terebeşti – Maria Avorniciţei (PDL)
Tiream – Fezer Gabor (FDG)
Târşolţ – Grigore Pop (USL)
Turţ – Ioan Ciupac (USL)
Turulung – Gyakon Gyorgy (FDG)
Urziceni – Mellau Iosif (UDMR)
Valea Vinului – Radu Cristea (USL)
Vama – Vasile Corodan (USL)
Vetiş -Juhasz Ludovic (UDMR)
Viile Satu Mare – Szucs Szabolcs (UDMR)

Abonează-te acum Online!
Baby Trend
Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.