Program ITV: 24.09 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Butka Gergely-raport la 1.420 de zile 01.10 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu, invitaţi formaţia Argus şi Crina Horincar 02.19 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, titlul emisiunii: Îngheţul a afectat via şi salcâmii la Urziceni 03.00 Cultură, emisiune în limba maghiară, cu Eva Laczko, invitat Musznay Arpad, titlul emisiunii: 340 eve szuletett II Rakoczi Ferenc (340 de ani de la naşterea lui Francisc Rakoczi al II-lea) 03.50 Festival La Dâmburi 04.54 300 de ani de la naşterea episcopului şi omului de cultură Grigore Maior 05.35 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitat Kiraly Maria, titlul emisiunii: Afecţiunile glandei tiroide 06.30 Gimnastica de dimineaţă cu Ioana Zaharia şi antrenoarea Prinzinger Zsoka 07.00 Ştiri 07.30 Gimnastica de dimineaţă cu Ioana Zaharia şi antrenoarea Andreea Seleş 08.15 La psiholog, cu Ioana Vladimirescu, invitat Alexandra Riţiu, titlul emisiunii: Sunt un om perfecţionist! Este bine sau nu? 08.45 Portret de medic, cu Mihaela Ghiţă, invitat dr. Pallai Vasile 09.00 Gimnastica de dimineaţă cu Ioana Zaharia şi antrenoarea Prinzinger Zsoka 09.40 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitaţi Mia Chereji şi Liliana Mărcuş, titlul emisiunii: Micii ecologişti de la Şcoala Ion Creangă 10.12 Cultură, emisiune în limba maghiară, cu Eva Laczko, invitat Musznay Arpad, titlul emisiunii: 340 eve szuletett II Rakoczi Ferenc (340 de ani de la naşterea lui Francisc Rakoczi al II-lea) 10.58 Teleshopping 11.14 Mersul economiei, cu Mihai Ghencean, invitat Dan Pop, titlul emisiunii: Este bună sau rea pentru români Legea dării în plată? 12.00 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Butka Gergely-raport la 1.420 de zile 13.00 Ştiri 13.38 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitat Adina Ciutan, titlul emisiunii: Stilul în scriere 14.22 Teleshopping 14.38 Spiriduş Ghiduş 15.40 Religie, cu Mihaela Ghiţă, Florin Fodoruţ, titlul emisiunii: Taina spovedaniei – istorie şi actualitate 16.27 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, titlul emisiunii: Îngheţul a afectat via şi salcâmii la Urziceni 17.17 Ne cheamă natura, cu Ioana Zaharia, invitat dr. Liana Strîmb, titlul emisiunii: Modalităţi de preparare în fitoterapie 18.30 Audienţe în direct, emisiune în limba maghiară, cu Eva Laczko 19.30 Ştiri 20.00 Agenda publică, cu Stela Cădar 21.30 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă 22.20 Audienţe în direct, emisiune în limba maghiară (reluare) 23.30 Ştiri

Care este cel mai bun primar din judeţul Satu Mare?

Scris de I. Z., 15 decembrie 2012 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Sunt primari care nu meritau aleşi?
De activitatea fiecărui primar depinde dezvoltarea comunei, oraşului sau municpiului pe care îl conduce.
Sunt primari care se arată foarte buni în campania electorală, ştiu vorbi pe înţelesul oamenilor, ştiu face promisiuni, dar odată aleşi sunt slabi gospodari.
Care sunt cei mai capabili dintre ei? Au meritat aleşi?
Ştiţi că un primar poate fi demis prin referendum?

 Lista primarilor din judeţul Satu Mare aleşi în 10 iunie:

Satu Mare – Dorel Coica (USL)
Carei – Kovacs Eugen (UDMR)
Ardud – Ovidiu Marius Duma (USL)
Livada – Pirics Arthur (UDMR)
Negreşti-Oaş – Aurelia Fedorca (USL)
Tăşnad – Vasile Mitraşca (USL)
Acâş – Gereb Nicolae (UDMR)
Agriş – Szabo Elek (UDMR)
Andrid – Papp Tiberiu (UDMR)
Apa – Mihai  Apan (USL)
Batarci – Vasile Toma (PDL)
Beltiug – Bartok Gurzău Ioan (USL)
Berveni – Kiss Zoltan (UDMR)
Bixad – Ioan Tătar (PDL)
Bărsău – Traian Ciurdaş (USL)
Bogdand – Aurel Bojan (USL)
Botiz – Iosif Roca (PDL) – reconfirmat
Călineşti-Oaş – Gheorghe Copil (USL)
Cămărzana – Vasile Bâle (USL)
Cămin – Suto Imre (UDMR)
Căpleni – Mosdoczi Vilmos (PCM)
Căuaş – Marius Andrei Roca (PP-DD)
Cehal – Gheorghe Jurchiş (USL)
Certeze – Petru Ciocan (PDL)
Ciumeşti – Lochli Mihai (FGD)
Craidorolţ – Danile Balogh (USL)
Crucişor – Florinel Andreica (USL)
Culciu – Domokos Alexandru (UDMR)
Doba – Mihai Ghetina (USL)
Dorolţ – Mihai Găman (UDMR)
Foieni – Feny Lorincz (UDMR)
Gherţa Mică – Ioan Ciuta (USL)
Halmeu – Incze Ludovic (UDMR)
Hodod – Balogh Francisc (UDMR)
Homoroade – Ardelean Simion (PDL)
Lazuri – Lengyel Ştefan (UDMR)
Medieşu Aurit – Silviu Zetea (USL)
Micula – Dobos Istvan (UDMR)
Moftin – Gheorghe David (USL)
Odoreu – Dumitru Dorel Pop (USL)
Oraşu Nou – Ludroczki Alexandru (UDMR)
Păuleşti – Nagy Iosif (UDMR)
Petreşti – Otto Gheorghe Marchiş (FDG)
Pir – Ioan Florin Burlacu (USL)
Pişcolt – Cosmin Varga (PDL)
Pomi – Vasile Lang (USL)
Porumbeşti -Simon Levente (UDMR)
Racşa – Toma Betea (USL)
Sanislău – Kardosi Zoltan (UDMR)
Santău – Marinel Rotar (PDL)
Săcăşeni – Ferencz Levente (UDMR)
Săuca – Gheorghe Marian (USL)
Socond – Ioan Crasnai (USL)
Supur – Vasile Adrian Şteţ (USL)
Tarna Mare – Monica Sobius (PDL)
Terebeşti – Maria Avorniciţei (PDL)
Tiream – Fezer Gabor (FDG)
Târşolţ – Grigore Pop (USL)
Turţ – Ioan Ciupac (USL)
Turulung – Gyakon Gyorgy (FDG)
Urziceni – Mellau Iosif (UDMR)
Valea Vinului – Radu Cristea (USL)
Vama – Vasile Corodan (USL)
Vetiş -Juhasz Ludovic (UDMR)
Viile Satu Mare – Szucs Szabolcs (UDMR)

Abonează-te acum Online!
Adaugă un comentariu
Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.