InformatiaTV: 7.30 Gimnastica de dimineata cu Ioana Zaharia si Emoke Kerekes 19.00 “Info Studio”, cu Adrian Caraba 20.00 Stiri - cu Valerica Siket si Radu Bledea 20.30 “Agenda Publica” - realizator Stela Cadar 22.00 “Panoramic Sportiv”

Care este cel mai bun primar din judeţul Satu Mare?

Scris de I. Z., 15 decembrie 2012 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Sunt primari care nu meritau aleşi?
De activitatea fiecărui primar depinde dezvoltarea comunei, oraşului sau municpiului pe care îl conduce.
Sunt primari care se arată foarte buni în campania electorală, ştiu vorbi pe înţelesul oamenilor, ştiu face promisiuni, dar odată aleşi sunt slabi gospodari.
Care sunt cei mai capabili dintre ei? Au meritat aleşi?
Ştiţi că un primar poate fi demis prin referendum?

 Lista primarilor din judeţul Satu Mare aleşi în 10 iunie:

Satu Mare – Dorel Coica (USL)
Carei – Kovacs Eugen (UDMR)
Ardud – Ovidiu Marius Duma (USL)
Livada – Pirics Arthur (UDMR)
Negreşti-Oaş – Aurelia Fedorca (USL)
Tăşnad – Vasile Mitraşca (USL)
Acâş – Gereb Nicolae (UDMR)
Agriş – Szabo Elek (UDMR)
Andrid – Papp Tiberiu (UDMR)
Apa – Mihai  Apan (USL)
Batarci – Vasile Toma (PDL)
Beltiug – Bartok Gurzău Ioan (USL)
Berveni – Kiss Zoltan (UDMR)
Bixad – Ioan Tătar (PDL)
Bărsău – Traian Ciurdaş (USL)
Bogdand – Aurel Bojan (USL)
Botiz – Iosif Roca (PDL) – reconfirmat
Călineşti-Oaş – Gheorghe Copil (USL)
Cămărzana – Vasile Bâle (USL)
Cămin – Suto Imre (UDMR)
Căpleni – Mosdoczi Vilmos (PCM)
Căuaş – Marius Andrei Roca (PP-DD)
Cehal – Gheorghe Jurchiş (USL)
Certeze – Petru Ciocan (PDL)
Ciumeşti – Lochli Mihai (FGD)
Craidorolţ – Danile Balogh (USL)
Crucişor – Florinel Andreica (USL)
Culciu – Domokos Alexandru (UDMR)
Doba – Mihai Ghetina (USL)
Dorolţ – Mihai Găman (UDMR)
Foieni – Feny Lorincz (UDMR)
Gherţa Mică – Ioan Ciuta (USL)
Halmeu – Incze Ludovic (UDMR)
Hodod – Balogh Francisc (UDMR)
Homoroade – Ardelean Simion (PDL)
Lazuri – Lengyel Ştefan (UDMR)
Medieşu Aurit – Silviu Zetea (USL)
Micula – Dobos Istvan (UDMR)
Moftin – Gheorghe David (USL)
Odoreu – Dumitru Dorel Pop (USL)
Oraşu Nou – Ludroczki Alexandru (UDMR)
Păuleşti – Nagy Iosif (UDMR)
Petreşti – Otto Gheorghe Marchiş (FDG)
Pir – Ioan Florin Burlacu (USL)
Pişcolt – Cosmin Varga (PDL)
Pomi – Vasile Lang (USL)
Porumbeşti -Simon Levente (UDMR)
Racşa – Toma Betea (USL)
Sanislău – Kardosi Zoltan (UDMR)
Santău – Marinel Rotar (PDL)
Săcăşeni – Ferencz Levente (UDMR)
Săuca – Gheorghe Marian (USL)
Socond – Ioan Crasnai (USL)
Supur – Vasile Adrian Şteţ (USL)
Tarna Mare – Monica Sobius (PDL)
Terebeşti – Maria Avorniciţei (PDL)
Tiream – Fezer Gabor (FDG)
Târşolţ – Grigore Pop (USL)
Turţ – Ioan Ciupac (USL)
Turulung – Gyakon Gyorgy (FDG)
Urziceni – Mellau Iosif (UDMR)
Valea Vinului – Radu Cristea (USL)
Vama – Vasile Corodan (USL)
Vetiş -Juhasz Ludovic (UDMR)
Viile Satu Mare – Szucs Szabolcs (UDMR)

Abonează-te acum Online!
Adaugă un comentariu
Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.