Program ITV: 00.00 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu 01.00 Agenda publică, cu Mihai Sălceanu, invitaţi Dăliana Lazăr, Romeo Nicoară, Erdei D. Istvan, titlul emisiunii: Relaţie tensionată între premier şi miniştri (reluare) 02.25 Aniversarea Nunţii de Aur la Bixad 03.06 Portret de artist, invitat Claudiu şi Georgeta Govor 04.00 Info studio, cu Eva Laczko, titlul emisiunii: Accord Bt la ceas aniversar 04.56 Natura ne cheamă, cu Ioana Zaharia, invitat dr. Liana Strîmb, titlul emisiunii: Legumele de bază 06.03 Cornutele din Beltiug 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenoarea Simona Nistea 07.00 Ştiri 07.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenorul Arnold Anzik 08.00 Suleyman Magnificul 08.17 Pe urmele istoriei 09.00 La psiholog, cu Ioana Vladimirescu, invitat Călin Secan, titlul emisiunii: Cum gestionăm atacurile de panică 09.30 Performanţe fără recompense 10.00 Spiriduş Ghiduş 11.16 Teleshopping 11.32 Agenda publică, cu Mihai Sălceanu, invitaţi Dăliana Lazăr, Romeo Nicoară, Erdei D. Istvan, titlul emisiunii: Relaţie tensionată între premier şi miniştri (reluare) 13.00 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitat Laura Dance, titlul emisiunii: Vârsta femeii şi infertilitatea 13.35 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitat Elisabeta Bekessy, titlul emisiunii: Casa Verde şi receptivitatea acestui program în rândul publicului 14.06 Teleshopping 14.23 Meci de fotbal, FC Olimpia-Academia Clinceni 16.06 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină, retrospectiva săptămânii 18.10 Ash Band Transilvanyia 19.14 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitat Marius Horşia, titlul emisiunii: Migraţia popoarelor din zilele noastre 20.00 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, titlul emisiunii: Coacăza sătmăreană solicitată în Europa de Vest 21.03 Concert Inedit 21.30 Sănătate, frumuseţe, stil, cu Ioana Vladimirescu, invitat Bianca Sas 22.30 Iată omul, cu Gabriel Ghişan, invitat Laura Diana Bota 23.30 Simpozion de artă contemporană Ardud 2017 Program ITV 20.08.2017: 00.43 Concert Cezar Petrovici 02.06 Stand Up Comedy 03.25 Concert la filarmonică 04.20 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Eugeniu Avram – raport la 9.870 de zile 05.30 Iată omul, cu Gabriel Ghişan, invitat Mariana Dragoş 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenoarea Simona Nistea 07.00 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitat Gheorghe Ardelean, titlul emisiunii: Sănătate prin mişcare pentru toate vârstele 07.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenorul Arnold Anzik 08.06 Dacia 1300, o maşină care se încăpăţânează să reziste pe drumurile pline de gropi 08.30 Lansare de carte Ioan Nistor 09.26 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, titlul emisiunii: Agricultură performantă în Pişcolt 10.30 Religie, cu Mihaela Ghiţă, invitat Laurenţiu Costin, titlul emisiunii: Curajul şi frica în viaţa creştinului 11.25 Recital de pian şi vioară la biserica Greco-catolică Sfinţii Arhangheli Petru şi Pavel 12.30 Legendele preotului pe care nu-l suporta pământul 12.45 Teleshopping 13.00 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Dorel Coica-raport la 2.920 de zile 14.00 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu, invitat Ionela Toma 15.04 Mediev Art Fest Ardud 15.50 Teleshopping 16.04 Mersul economiei, cu Vasile Nechita, invitaţi Augustin Iştoc, Cornel Morar, Vasile Sălăjan, titlul emisiunii: Dezindustrializarea judeţului Satu Mare 17.03 Iată omul, cu Gabriel Ghişan, invitat Laura Diana Bota 18.00 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitat Leontina Ghiţ, titlul emisiunii: Formarea conştiinţei ecologice la vârsta preşcolară 18.40 Fior de Szatmar 20.00 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Dorel Coica-raport la 2.920 de zile 21.00 Cultură, cu Ioan Aniţaş, invitaţi Gheorghe Cormoş, Constantin Triţă, Andrada Silvana Tcacenco, titlul emisiunii: Interferenţe poetice 21.56 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină, retrospectiva săptămânii Program ITV 21.08.2017: 00.05 La Hodişa în Digănie 00.55 Ţara Oaşului văzută din Italia 01.55 Info magazin, cu Adriana Tivadar 02.18 Info studio, cu Ioan Aniţaş, invitat Ioan Coroianu, titlul emisiunii: Dublul asasinat din Micula Nouă 03.15 Expoziţia permanentă Aurel Popp 04.45 Meci de fotbal, FC Olimpia-Academia Clinceni 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenoarea Prinzinger Zsoka 07.00 Câinele, cel mai frumos prieten al omului 07.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenorul Willy 08.20 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitat Paul Atyim, titlul emisiunii: Primul proiect cu voluntari legat de zonele umede 08.52 La psiholog, cu Ioana Vladimirescu, invitat Călin Secan, titlul emisiunii: Stima de sine sau ce părere avem despre noi 09.30 Religie, cu Mihaela Ghiţă, invitat Florin Fodoruţ, titlul emisiunii: Sfânta liturghie, simboluri 10.25 Mesager educaţional, cu VAsile Nechita, invitat Monica Popescu, titlul emisiunii: Oferta educaţională a Liceului Tehnologic George Bariţiu din Livada 11.16 Teleshopping 11.34 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, titlul emisiunii: Monitorizarwea pădurilor prin satelit 12.34 Sănătate, frumusţe, stil, cu Ioana Vladimirescu, invitat Lia Marinela Avram 13.26 Teleshopping 13.43 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu, invitat Angelina Timiş Lungu 15.00 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitat Sever Septimiu Şter, titlul emisiunii: Metode terapeutice moderne pentru afecţiunile oculare 15.34 Iată omul, cu Gabriel Ghişan, invitat Laura Diana Bota 16.32 Cultură, cu Ioan Aniţaş, invitaţi Gheorghe Cormoş, Constantin Triţă, Andrada Silvana Tcacenco, titlul emisiunii: Interferenţe poetice 17.30 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Dorel Coica-raport la 2.920 de zile 18.30 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină 19.30 Ştiri 20.00 Agenda publică, cu Stela Cădar 21.30 Panoramic sportiv 22.30 Street Music Festival 23.30 Ştiri

Baschetul de la CSM îşi cunoaşte programul din Liga Europei Centrale

Scris de Ionuţ Blăjean, 10 august 2017 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Lotul clubului sătmărean se va reuni la începutul lunii septembrie

Deşi mai sunt săptămâni bune până la startul sezonului 2017-2018, noutăţile continuă să apară legate de secţia de baschet feminin de la CSM Satu Mare. Dacă nu în urmă cu mult timp am prezentat numele jucătoarelor, acum s-a anunţat şi programul din Liga Europei Centrale.

Acolo s-a înscris şi clubul sătmărean care revine astfel în competiţie după o pauză de şase ani. CSM Satu Mare are în palmares o medalie de bronz în Liga Europei Centrale în ediţia 2011-2012. Menţionăm că este a treia competiţie ca va valoare din Europa.

Federaţia Cehă de Baschet a transmis programul în competiţia în care sunt înscrise 8 echipe din cinci ţări. Este de fapt o propunere de program, s-ar putea să apară şi mici modificări.

Echipa CSM Satu Mare a fost repartizată în Grupa B alături de SBS Ostrava (locul 9 în campionatul Cehiei), BC Pharmaserv Marburg (locul 3 în campionatul Germaniei) şi Universitatea Cluj-Napoca (vicecampioana României din sezonul trecut)

Primul meci a fost fixat pentru 18 octombrie, iar sătmărencele vor evolua în deplasare la Cluj-Napoca. Programul CSM-ului sătmărean:
18 octombrie: “U” Cluj-Napoca – CSM Satu Mare
25 octombrie: Pharmaserv Marburg – CSM Satu Mare
23 noiembrie: CSM Satu Mare – SBS Ostrava
6 decembrie: CSM Satu Mare – “U” Cluj-Napoca
9/10 ianuarie: CSM Satu Mare – Pharmaserv Marburg
24 ianuarie: SBS Ostrava- CSM Satu Mare

În Grupa A vor evolua următoarele echipe: Olimpia CSU Braşov (locul 3 în Liga Naţională), CSU Alba Iulia (nou-promovată în Liga Naţională), Brno (din Cehia), Flying Foxes (campioana Austriei).
Final Four-ul se va juca în zilele de 3 şi 4 martie anul viitor.

CSM Satu Mare se reuneşte în septembrie

CSM Satu Mare ar urma să se reunească la începutul lunii septembrie, asta după ce antrenorul Marius Dobă va veni pe 20 august în oraşul nostru.
Echipa CSM: Harrison Taneisha, Andra Mandache, Andreea Pop, Marina Solopova, Alexandra Uiuiu, Destiny Williams, Kristina Baltic, Andrea Olah, Renata Szmutku, Marina Sfârlea, Valentina Bolba, Diana Moldoveanu, Anamaria Kadar. Director tehnic: Marius Dobă. Antrenor secund: Octavian Boian.

Zilele acestea se va semna o înţelegere cu un conducător de joc.
CSM Satu Mare va juca primul meci oficial pe 27 septembrie, în Cupa României la vicecampioana “U” Cluj, returul fiind programat la Satu Mare pentru ziua de 30 septembrie. Liga Naţională începe pe 4 octombrie când CSM Satu Mare va juca acasă cu CSM Târgovişte.

Abonează-te acum Online!
  1. satmarean a spus: 14 august 2017, ora 08:41

    Rusine ca desfiintati handbalul si voleiul ! Sa vedeti ce rezultat vor avea la baschet, ULTIMII din grupa !!!!Satmarenii vor diversitate si rezultate,ce faceti cu banii ?Toata conducerea este de lehamite,nu-i intereseaza decat banul.Ce se intampla in tara asta toti sunt niste hoti,meritati impuscati !

Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.