ASA Tg. Mureş II – Recolta Dorolţ 3-1 (2-0)

doroltÎn cadrul etapei a 6-a din Liga a III-a, Recolta Dorolţ a jucat vineri în deplasare la ASA Tg. Mureş II. Din păcate, tinerii sătmăreni au mai pierdut un meci şi rămân fără punct în clasament.

Gazdele au marcat de două ori până la pauză, iar Recolta a redus din diferenţă în minutul 62. După o centrare respinsă de defensiva mureşeană, mingea a ajuns la Nandor Meşter, care din 15 metri l-a lobat pe portarul gazdelor. Sătmărenii şi-au creat câteva ocazii de a egala, iar pe final de meci, după o greşeală în apărare, Rebegea şi-a trimis mingea în propria poartă (min. 88), iar ASA Tg. Mureş – Recolta Dorolţ s-a terminat 3-1.

”Am întâlnit o formaţie bunicică, cu câţiva jucători de la prima echipă. Am început meciul destul de slab, dar ne-am revenit pe parcurs, am jucat bine în repriza a doua. Din păcate, la cinci minute după ce l-am introdus pe teren, Goţ s-a accidentat, a făcut o entorsă”, ne-a declarat antrenorul Mihai Sabău.

Dorolţ: Oşan – L. Vincze, M. Csik, Lauruk, Rebegea, Nemeş, Moldovan, Şimon, Meşter, Bîgiu, D. Pop. Au mai intrat: Toma, Ionescu, Goţ.

Pentru Recolta Dorolţ urmează deplasarea de la FC Bistriţa.