Argint la culturism pentru Cătălin Dicu și Nicolas Balazsi

culturismLa Târgu Mureș a avut loc în 15 octombrie “Cupa României la Culturism și Fitness”, un eveniment sportiv grandios cu peste 150 de participanți la mai multe categorii de vârstă și greutate.

Printre ei s-au aflat și cinci culturiști de la CS Voința Satu Mare, cei care sunt antrenați de Nelu Bârsan (foto – centru). Doi dintre ei au reușit să urce pe podiumul final, au încheiat concursul pe locul 2. Cătălin Dicu (foto – stânga) a cucerit argintul la seniori 70 kg, iar Nicolas Balazsi (foto – dreapta) a terminat pe locul 2 la juniori +75 kg. Răzvan Șunea a încheiat pe locul 5, iar de la clubul sătmărean au mai participat Denis Ignătescu și Flaviu Purgui.

“Au fost prezenți arbitri internaționali, oameni din conducerea Federației de Culturism. A fost ultimul concurs de anul acesta, am reușit să cucerim trei medalii în 2016. Rezultate bune, Voința a început să participe la concursuri doar de un an. Le mulțumesc și îi felicit pe sportivi”, ne-a declarat Nelu Bârsan.

Se aduc mulțumiri conducerii de la Voința pentru sprijinul financiar și condițiile pe care le oferă. În special lui Ioan Ghere, președintele clubului, un om care ajută cu ce poate mai multe ramuri de sport.