Andone, la primul gol pentru Brighton

Transferat în vară de la Deportivo la Corona la Brighton, Florin Andone a fost accidentat o vreme și nu a evoluat decât în trei jocuri pentru noua lui echipă.

Dar al treilea meci a fost cu noroc și Andone a marcat golul victoriei lui Brighton în meciul din deplasare cu Huddersfield, scor 2-1. Gazdele au deschis scorul prin Zanka, în minutul 1, iar oaspeții au egalat prin Duffy, în minutul 45. Andone a marcat golul victoriei în minutul 69 cu o lovitură de cap de la 6 metri. După 14 etape disputat în campionatul Angliei, Brighton se află pe locul 11 cu 18 puncte.