Sezon încheiat pentru van Dijk?

Virgil van Dijk s-a accidentat grav în weekend în derby-ul dintre Everton și Liverpool, scor 2-2, după o intrare criminală a lui Jordan Pickford, portarul “caramelelor”, în prima repriză.

“Liverpool confirmă că Virgil van Dijk va fi supus unei intervenții chirurgicale la genunchiul drept, ca urmare a accidentării suferite în meciul cu Everton. Ligamentele genunchiului său au fost deteriorate”, au anunțat oficialii de la Liverpool. Se spune că van Dijk va lipsi 7-8 luni de pe gazon, ceea ce înseamnă că sezonul fotbalistic este încheiat pentru el.

Kovacs, de pe Nou Camp, pe Arena Națională

MECI

La câteva zile după ce a  arbitrat meciul Barcelona – PSG, scor 1-4, din sferturile de finală ale Champions League, Istvan Kovacs a fost delegat în Superliga României, la derby-ul FCSB – Rapid cel mai important duel din etapa a 5-a din play-off.