SCM Zalău s-a impus pe terenul CSM-ului din Satu Mare

A mai rămas un meci din sezonul 2021-2022, la Şimleu

CSM Satu Mare a jucat sâmbătă ultimul meci de pe teren propriu din sezonul 2021-2022 al Ligii a 3-a, Seria 10. A fost o luptă pentru primul loc în serie, pierdută de echipa antrenată de Tiberiu Csik.

A fost un meci bun, cu multe ocazii de gol, dar de care au profitat mult zălăuanii. După şansele irosite de Ervin Zsiga, echipa oaspete a reuşit să modifice prima tabela. În minutul 26, Culda a pătruns din partea dreaptă spre centru, i-a pasat lui Calugher, cel care a marcat cu un şut din întoarcere. Până la pauză nu s-a mai marcat, iar în repriza secundă, zălăuanii au reuşit să-şi dubleze avantajul.

La un henţ în careului sătmărean, Şter a transformat lovitura de la 11 metri. CSM Satu Mare a reuşit să marcheze golul de onoare pe final de meci, prin Raul Ziman. CSM Satu Mare – SCM Zalău s-a încheiat cu scorul de 1-2.

CSM Satu Mare: Anca-Trip – Dobrai, Prodan, Vădan, Ionescu, Kanaloş, Bura, Zsiga, Barth, Cădar, Zamfir/ Ilyes, Tincău, Ziman, Bonea, Paşca, Batin, Svarczkopf, Baior, Fedorca. Antrenor: Tiberiu Csik.
Zalău: Miron – F. Pop, Onicaş, Şandru, Mare, Meşter (’80 Nicoraş), Sorian (’83 Stanciu), Calugher (’90+4 B. Forna), M. Forna, Culda (’83 Romaric), S, Pop (’40 Şter). Antrenori: Alexandru Pop şi Marius Muntean