Sătmăreanul Marius Munteanu luptă miercuri cu Ştefan Lătescu! Meciul a început la cântarul oficial (Video)

Sătmăreanul Marius Munteanu revine în această seară într-o gală de kickbox după o pauză de aproximativ trei luni. La Bucureşti se desfăşoară gala Dynamite Fighting Show 10 care cuprinde multe meciuri extrem de atractive. Printre ele şi meciul Marius Munteanu – Ştefan Lătescu.

Legitimat la un club din Arad, sătmăreanul Marius Munteanu a avut ultimul meci la gala DFS9 din luna decembrie 2020. Atunci, Marius l-a învins pe Ionuţ Iancu în extra round în unul dintre cele mai aşteptate meciuri. Doi arbitri l-au dat învingător pe Munteanu şi unul pe Iancu.

“Un alt duel interesant va fi cel dintre campionul naţional la box Ştefan Lătescu (2-1) şi experimentatul Marius Munteanu. Ambii vin după o victorie. Lătescu l-a învins pe Florin Ivănoaie, iar Munteanu şi-a luat revanşa în faţa lui Ionuţ Iancu”, este descrierea organizatorilor.

După ce sportivii au primit rezultatele testelor COVID, ambele fiind negative, marţi a avut loc o conferinţă de presă şi cântarul oficial. Munteanu şi Lătescu s-au încăierat imediat după cântarul oficial şi putem spune că meciul a început deja.

Iată momentul de la cântarul DFS10:

Întreaga înregistrare video se poate vedea AICI. Marius Munteanu apare la minutul 45.

Evenimentul DFS10 Ziua Războinicilor de miercuri va începe de la ora 20:00 şi va putea fi urmărit în direct pe Pro X şi online, în sistem pay per view, pe SportExtra.ro.