Sătmăreanca Alexia Timoc este campioana României la judo

CS Judo Master Satu Mare a participat cu 11 sportivi la Campionatul Național de judo U13 și U15 desfășurat zilele trecute la Sibiu. Acolo au ajuns sute de sportivi de la zeci de cluburi de profil din România. Clubul sătmărean, la care antrenează Attila Pelcz, a reușit să cucerească mai multe medalii.

Cel mai prețios rezultat l-a înregistrate Alexia Timoc, cea care a devenit campioană națională la 36 de kilograme, U15. Sau mai bine spus, și-a păstrat titlul de campioană. Sătmăreanca a învins în toate meciurile prin ippon.

O altă medalie a fost cucerită de Bandi Synthia la categoria U15, 48 de kilograme. Sătmăreanca a cucerit medalia de bronz. Pe locul 5 la U15, 66 kg a încheiat Saul Foldvari, iar Ioana Mateș pe locul 7 la 57 kg.

La categoria de vârstă U13, clubul sătmărean a cucerit alte două medalii de bronz, prin Alexandra Gândea (28 kg) și Remus Ardelean (30 kg). Să mai precizăm că în clasamentul cluburilor la feminin, CS Judo Master Satu Mare a încheiat pe locul 4.

FORMULA 1

Cursă atractivă duminică la Miami

Marele Premiu de Formula 1 de la Miami va avea loc duminică, 8 mai 2022, de la ora 22:30 și va fi transmis în direct pe canalele Digi Sport 1 și Orange Sport 3. Totul a debutat vineri cu câteva sesiuni de antrenamente.