Rezultate din amicalele unor echipe din Satu Mare

Scris de Ionuţ Blăjean, 15 august 2022 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

În rândurile următoare vă prezentăm mai multe rezultate obţinute de echipe de fotbal din Satu Mare.

Cu câteva zile înaintea startului oficial în sezonul 2022/2023, CSM Satu Mare a jucat un meci amical, la Sânmartin, cu echipa de Liga 3, Lotus Felix. După un joc echilibrat, cu ocazii de ambele părţi, echipa sătmăreană a câştigat cu scorul de 1-0 graţie unui gol marcat de Ervin Zsiga care a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 88.

Au jucat la CSM: Anca Trip – Popovici, Şuto, Prodan, Brata, Schwarckopf, Barna, Ziman, Bura, Baior, Vaida/Berbeacă, Ciul, Contra, Fischer, Micaş, Barth, Suveg, Zsiga, Rodri.

CSM Satu Mare va disputa următorul meci în ziua de miercuri 17 august, la Şomcuta Mare, cu echpa din localitate. Va fi un meci oficial, programat în primul tur al Cupei României, ediţia 2022/2023.

Cealaltă echipă din judeţul Satu Mare, care va evolua în Liga a 3-a, CSM Victoria Carei a susţinut sâmbătă un meci de verificare contra celor de la Unirea Valea lui Mihai. Sătmărenii n-au întâmpinat probleme şi s-au impus cu scorul de 5-2 (3-0) prin golurile marcate de Negreanu, Marinaş, Vajda, Kinczel şi R. Nyilvan.

Antrenorul Marius Botan a folosit două echipe diferite în cele două reprize.
Repriza 1: Gorbe – Veszpremi, Silaghi, Negreanu, Ghiarfaş, Tilinger, Haller, Vajda, Tincău, B. Nyilvan, Marinaş.
Repriza 2: Mitracica – Veszpremi, Nelson, Caragea, Zbona, Kinczel, Benze, R. Nylvan, Tincău, B. Nylvan, Horvath.
Sunt şi jucători accidentaţi în cadrului lotului careian: Dulap, Ritli, Aspru, Mihale.

Daniel Feier a ajuns la Viitorul Vetiş

CSM Victoria Carei s-a despărţit în această vară de atacantul Daniel Feier. Se pare că cele două părţi nu s-au înţeles.
În schimb, antrenorul Cristian Popa de la Viitorul Vetiş ne spune că fostul atacant al Olimpiei va juca în sezonul 2022-2023 pentru echipa sa.

Rezultate din alte amicale:
• Unirea Tăşnad – Luceafărul Decebal 4-1
• Termala Dindeşti – Recolta Sanislău 5-6
• Olimpia MCMXXI – Oaşul Negreşti 1-3

Abonează-te acum Online!
Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.

Tastează numerele care apar! Exemplu: 7 5 unu şapte = 7517