Meci egal între Sportul Șimleu și CSM Satu Mare

CSM Satu Mare a încheiat la egalitate al treilea meci de pregătire din acest sezon, 2-2 cu Sportul Șimleu Silvaniei. Disputat la Șimleu, meciul a fost dominat în prima parte de echipa gazdă care a deschis scorul în mintul 3 și l-a majorat în minutul 15.

În repriza a doua, după ce antrenorul Zoltan Ritli a introdus în teren câțiva jucători mai experimentați, jocul s-a echilibrat, iar pe final CSM a reușit să egaleze. Mai întâi, în minutul 81, a marcat Kevin Barth iar în minutul 83 nou venitul Dobrai a egalat pentru formația sătmăreană.

Au jucat la CSM: Alex Cadar – Batin, Tincău, Vădan, Aspru – Pașca, Schwarckopf, Zsiga, M.Neiki – Barth, Tudor Moldovan/Oșan junior, B.Nylvan, Șimon, Dobrai, Jakab, G.Cădar, Băbuț, Ionescu.

La echipa din Șimleu, antrenată de câteva zile de Dacian Nastai a evoluat și sătmăreanul Alex Negrea, transferat recent din Liga 1 de la Chindia Târgoviște.

După cum se vede antrenorul Zoltan Ritli a utilizat câțiva jucători veniți de la LPS Satu Mare pecum și pe cei doi sătmăreni, Dobrai și Tudor Moldovan care au jucat pentru a doua echipă a FCSB-lui. În următorul meci, CSM Satu Mare o va întâlni miercuri pe Știința Beltiug, meci oficial programat miercuri în Cupa Românei.