Fotbalul județean a trecut de o nouă etapă! Rezultatele înregistrate

Fotbalul județean a trecut de o nouă etapă. Unul din meciurile interesante ale Ligii 4 Elite la fotbal s-a disputat la Orașu Nou între echipa din localitate și Turul Micula. După un joc bun, cu multe faze de poartă, gazdele s-au impus, meritat, cu scorul de 2-0, la pauză 1-0.

Scorul a fost deschis de Alex Bonea care a marcat cu capul din marginea careului mic după un corner executat de pe partea stângă. În minutul 35 antrenorul-jucător, Bogdan Faur, a transformat impecabil o lovitură liberă de la 20 de metri și  a stabilit scorul final.

În repriza a doua jocul a fost dominat în majoritatea timpului de gazde, dar scorul nu a mai fost modificat chiar dacă Talna a avut superioritate numerică. Să mai spunem că suprafața de joc de la Orașu Nou arată impecabil, gazon moale, uniform, proaspăt tuns. Semn că  Bute Pal, președintele Talnei, este un bun gospodar.

Talna Orașu Nou: Daniel Miclea – Mario Silaghi, Casian Bere, Adrian Oros, Marian Demian, Gabriel Macovei, Bogdan faur, Michel Fedorca, Sandor Erdei, Denis Filip, Alex Bonea/Radu Zaharia, Ioan Boje, Matyas Erdei, Ianos Bute, Torz Dumitru, Kovacs Attila.

Turul Micula:  Adrian Crișan – Vlad Negrean, Bogdan Ile, Robert Tar, Adam Pal, Nandor Egri, Șandor Meșter, Mark Szabo, Mihai Petkes, Gh.Boitor, Ervin Zsigo/Levente Nagy, Marius Pop, Orosz Gergo, Iager Patrik, Katona Șandor.
Au arbitrat Ștefan Bathori, Nagy Szabolcs și Denis Gherman. Observator din partea AJF: Năstruţ Liviu.

Rezultatele înregistrate în județ:
Liga 4 Elite – Seria A (etapa 3): Olimpia – Păulești 3-1, Beltiug – Dorolț 1-0, Orașu Nou – Micula 2-0, Decebal – Negrești-Oaș 3-5.

8 Unirea Păuleşti 2 0 0 2 2 10 0p
Etapa 4: Păulești – Decebal, Dorolț – Olimpia, Micula – Beltiug, Negrești-Oaș – Orașu Nou

Liga 4 Elite – Seria B (etapa 3): AS Căpleni – Cămin 3-2, Carei – F. Căpleni 15-0, Berveni – Sanislău 8-0, Vetiș – Tășnad 1-3.