Erin Oros, locul 1 la un concurs de judo din Polonia

Sportivii de la CS Unio Satu Mare au participat la sfârșit de săptămână la un turneu de judo organizat în localitatea Wolbrom, Polonia. Evenimentul sportiv a reunit aproximativ 400 de sportivi din țări precum România, Cehia, Slovacia, Ungaria și țara gazdă.

Cel mai bun rezultat sătmărean l-a înregistrat Erin Oros. Acesta a câștigat categoria de 45 de kilograme de la U12. Tot pe podium, locul 3, a încheiat și Alexia Tiruvadi, la 35 de kilograme, U10. Arvind Tiruvadi a terminat pe locul 5 la 42 de kilograme U12, iar Alex Urâte s-a clasat al 7-lea la +60 de kilograme U14.

Sportivii de la CS Unio Satu Mare sunt pregătiți de Mihaly Terely și Ramona Igna. Pentru clubul sătmărean urmează Cupa României la U21 și alte concursuri dedicate celor mai mici, dar în luna octombrie.

FOTBAL

PSG a cucerit Supercupa Franței

Finala Supercupei Franței la fotbal, Paris Saint-Germain, – FC Toulouse, s-a încheiat cu victoria primei echipe, scor 2-0. Cele două goluri au fost marcate de Kang-In Lee (min.3) și de supervedeta Kilian Mbappe (min. 44).