Cu mult noroc, CSM Satu Mare rămâne în Liga 3 la fotbal

După un meci, să-i zicem ”ciudat” deși am putea să-i spunem și altfel, CSM Satu Mare și Minaur Baia Mare au terminat la egalitate, 1-1. Un rezultat cu care, în mod normal, echipa sătmăreană ar fi trebuit să retrogradeze în campionatul județean.

Dar norocul, și nu numai, i-a slujit pe sătmăreni pentru că Progresul Șomcuta a pierdut pe teren propriu, scor 1-2, meciul cu SCM Zalău. Și uite, așa, după un parcurs mediocru în acest campionat, CSM Satu Mare s-a salvat de rușinea retrogradării în județ. Dar, pentru că e Vinerea Mare, trebuie să fim buni și blânzi în pragul Sărbătorilor Pascale. Așa că ne oprim aici. Cu promisiunea că vom reveni.

Vom mai consemna doar că Minaur a deschis scorul în minutul 80 când Ionescu, fără adversar lângă el, a reușit să-și învingă propriul portar. Egalitatea a fost restabilită Raul Ritli în minutul 90.