Update: CSM Satu Mare – Someşul Dej 1-1 (0-1)

Update: Meciul dintre CSM Satu Mare şi Someşul Dej s-a încheiat cu scorul de 1-1, după ce la pauză, oaspeţii au condus cu 1-0 prin golul marcat de Darius Mureşan (min. 31). CSM a egalat în minutul 89 prin Eduard Dobrai. Pentru CSM urmează ultimul meci din acest an, din deplasare cu liderul Minaur Baia Mare.

***

CSM Satu Mare joacă azi pe teren propriu contra celor de la Someşul Dej. Meciul contează pentru etapa a 14-a din Liga 3, Seria 10, penultima a sezonului de toamnă, ultima pe teren propriu de partea CSM-ului sătmărean.

Sătmărenii vor să continue seria pozitivă începută de la venirea antrenorului Tiberiu Csik. Amintim că în etapa a 12-a, CSM a câştigat pe teren propriu cu CFR Cluj II, scor 1-0, după care a remizat în deplasare cu Şimleu Silvaniei, scor 1-1. Din diferite motive, pentru acest meci, antrenorul Tiberiu Csik nu se va putea baza pe serviciile lui Kevin Barth, Raul Ritli, Florin Mureşan şi Gabriel Cădar.

Dar nu va fi deloc uşor. Someşul Dej este echipa care ocupă locul 4 în clasamentul seriei. A acumulat 8 victorii, o remiză şi 4 înfrângeri. Una dintre victorii este acel 7-0 cu CSM Satu Mare din 25 septembrie,

Meciul CSM Satu Mare – Someşul Dej începe la ora 14:00 şi va fi arbitrat de Dan Hruşcă (Bucureşti), Lazăr Seiche (Sânmihaiu Almaşului) şi Adrian Iancău (Derşida). Observatori: Cornel Pantea (Oradea), Ion China (Baia Mare).

Meciurile etapei a 14-a:
Sâmbătă, 27 noiembrie
• CSM Satu Mare – Someşul Dej (14:00)
• CAO Oradea – Şomcuta Mare (14:00)
• Lotus Felix – SCM Zalău (14:00)
• Minaur Baia Mare – Şimleu Silvaniei (14:00)
• CFR Cluj II – Lucefărul Oradea (14:00)

CLASAMENT Seria 10
1.Minaur BM 13 9 2 2 43-17 29
2.CAO Oradea 13 9 2 2 28-16 29
3.Lotus Băile Felix 13 8 3 2 31-12 27
4.Someşul Dej 13 8 1 4 30-18 25
5.SCM Zalău 13 6 1 6 31-24 19
6.Şimleu Silvaniei 13 4 5 4 15-14 17
7.CFR Cluj II 13 4 2 7 14-19 14
8.Şomcuta Mare 13 3 4 6 19-31 13
9. CSM Satu Mare 13 2 3 8 16-30 9