CSM Olimpia a pierdut primul amical al anului, 3-4 cu Unirea Dej

La doar 5 zile de la reluarea antenamentelor, CSM Olimpia Satu Mare a jucat un prim meci de pregătire. Formaţia sătmăreană s-a deplasat la Icold acolo unde a întâlnit divizionara B, Unirea Dej.

Echipa sătmăreană, cu mulţi jucători tineri în lot, câţiva aduşi în probe de la Viitorul Vetiş, a terminat în avantaj prima repriză, scor 2-1. După pauză însă, cei de la Unirea Dej au dominat jocul, au marcat de 3 ori şi au câştigat partida. De precizat faptul că golul victoriei a fost marcat de Angelo Cocian, fost jucător al Olimpiei, curtat acum de mai multe echipe din Superligă.

Au marcat pentru CSM Olimpia:

Barna Antal (29.), Al.Mărieş (44), Călin Vădan (62).

CSM Olimpia repriza I: Anca-Trip – Ioan Gorba, Răzvan Prodan, Mihăiţă Mureşan, Alex Negrea, Adrian Micaş, Adrian Bura, Al.Mărieş, Suveg Nandor, Rodri Hernando.

Repriza II: Rareş Oşan – Rafael Popovici, Vădan, Rareş Mureşan, Adian Ciul, Kevin Barth, Raul Ziman, Tamas Patrik, Baior Denos, Pop Nandor, Ionuţ Nistor, Ionuţ Lucuţ, Cătălin Vaida.

În următorul meci, programat pentru miercuri 25 ianuarie, formaţia sătmăreană va întâlni echipa Fuzesgyarmat, din Liga 3 a Ungariei.