Victorie pentru handbaliștii de la CSM Satu Mare

Handbaliștii de la CSM Satu Mare au jucat vineri al doilea meci din cadrul “Trofeului Minaur”. După înfrângerea la limită cu echipa gazdă, sătmărenii antrenați de Iuliu Varady s-au impus lejer în meciul al doilea.

În sala “Lascăr Pană” au întâlnit CSM Oradea, ocupanta locului secund din Seria B a eșalonului secund românesc. Sătmărenii s-au distanțat încă din prima repriză. La capătul primelor 30 de minute scorul era 18-9, iar după pauză CSM a continuat să marcheze gol după gol și a câștigat partida cu 36-22.

Au marcat pentru CSM: Suciu 7, Bejinariu 6, Mureșan 5, Munea 4, Olah 4, Morar 3, Ungar 2, Crăciun 2, Olar 1, Tăuțan 1, Mateș 1. Au mai jucat: Cioroiu (16 intervenții), Pogyină (8 intervenții), Stan, Avramescu, Bogdan Nicoară. Cel din urmă este un junior de la CS Adep Satu Mare.