Victoria Apa – Speranța Halmeu 1-0 (1-0). Rezultate din fotbalul județean

Odată cu primăvara au răsărit ambiții mari la echipa de fotbal Victoria Apa. Cu noi sponsori, generoși și ambițioși, echipa din Apa și-a propus pentru sezonul de primăvară să obțină cât mai multe victorii, să urce în clasament și să etaleze un joc plăcut. Mai mult, în sezonul viitor cei din Apa și-au propus un obiectiv ambițios, revenirea în Elite. Un prim pas a fost făcut în intersezon când au fost aduși câțiva jucători valoroși, unii cu experiența ligilor superioare.

Sâmbătă, în prima etapa a returului din Liga 4, Apa a întâlnit pe Speranța Halmeu. A fost un joc plăcut, mai ales în prima repriză, cu numeroase faze de poartă. Iar din cele 4-5 mari ocazii de gol din prima parte, apenii au fructificat una singură, în minutul 28 când Mircea Silaghi a marcat cu un șut din vole, la colțul lung. Același jucător a șutat o dată în bară în timp ce Tulici și Sabo au ratat alte mari ocazii.
De cealaltă parte oaspeții au avut o mare ocazie în debutul meciului ratată de Caba. După pauză, în ciuda ocaziilor avute, niciuna dintre echipe nu a mai marcat așa că Apa și-a trecut în cont cele 3 puncte.

Victoria Apa (foto): Berinde – Suciu, Bodi, Macave, Andor, Smoczer, Szekely, Sabo, Silaghi, Tulici, Farkas/ Rezmuves, Olaru, Cuha, Bonta, Mureșan, Lăcătuș. Antrenor: Cristian Iațu.

Speranța Halmeu: Duca – Aciu, Egyed, Onica, Bala, Stan, Sima, Caba, Zimbru, Kiss, Rus/ Laczi, Copci, Mike, Leordean. Antrenor: Sorin Zimbru.

IFPLUS FOTBAL, CUPA ROMÂNIEI

Surprize în echipa de start FCSB cu Oțelul Galați

Marți, 31 octombrie 2023, iubitorii fotbalului din România sunt în așteptarea unui meci spectaculos în Cupa României, unde Oțelul Galați se va confrunta cu FCSB.

This content is for IZ Plus Lunar, IZ Digital+Print, IZ Duminica si IZ Plus 1 An, IZ Plus si Ziarul Digital 1 An, IZ+ si IZ PDF Lunar, IZ+ si IZ PDF 1 An, IZ+ si IZ PDF 3 luni, IZ+ si Tiparit si PDF Lunar, IZ+ si Tiparit si PDF 1 An, IZ+ si Tiparit si PDF 3 Luni, IZ+ si PDF <35 1 Luna, IZ+ <35, IZ PLUS ANUAL, and IZ PLUS 3 LUNI members only.