Update: Dorolţ – Moftinu Mic s-a amânat

UPDATE: Meciul a fost amânat din cauza condițiilor meteo nefavorabile, urmând să se dispute la o altă dată ce va fi anunțată ulterior.

Stadionul Olimpia “Daniel Prodan” găzduieşte azi ultimul sfert de finală din cadrul Cupei României, faza judeţeană. Faţă în faţă se vor afla Recolta Dorolţ (locul 6 în Elite) şi Crasna Moftinu Mic (locul 1 în Elite).

Meciul va lua startul la ora 18:00 şi va fi arbitrat la centru de Ovidiu Mazilu, ajutat la cele două margini de Sergiu Neichi şi Emanuel Pop. Observator a fost delegat Zoltan Pataki.

Dacă scorul va fi egal după 90 de minute, se va trece direct la loviturile de departajare. Învingătoarea va juca în semifinale cu Victoria Carei, echipă care a trecut săptămâna trecută de Codreana Homoroade, scor 3-0.