Unirea Tășnad – Minerul Baia Mare 4-5

Unirea Tășnad a jucat marți la Nyirbator (Ungaria) un meci amical cu Minerul Baia Mare (Liga 4, Maramureș).

Un meci cu multe goluri și care s-a încheiat cu înfrângerea tășnădenilor. Echipa din Baia Mare a marcat în prima repriza în minutele 7 și 43, în timp ce Unirea, pe fondul unui joc slab și-a trecut în cont două mingi trimise în bară, prin Nemeș. Unirea a intrat mult mai bine în joc în repriza secundă. A redus din handicap prin Cădar (min. 51), iar Parnău a egalat în minutul 57. Szekely a marcat pentru 3-2 (min. 67), după care băimărenii au egalat la 3 (min. 71). Ștef a marcat pentru 4-3 (min. 80), iar în ultimele cinci minutele ale meciului, formația băimăreană avea să înscrie de două ori, după două greșeli personale, din penalty pentru 4-4 (min. 88) și pentru victorie în prelungiri.

Unirea: Moroz (min. 30 Kerezsi – min. 60 Cherecheș), Bercean (Palinceac), Bălău, Varga (Chifor), Parnău, Cubaș, Popa M (Stanciu), Ciul (Ștef), Nemeș (Szekely), Cadar, Faur.