Unirea Tăşnad încheie seria amicalelor cu o victorie

A bătut cu 2-1 (1-0) pe CSC Sânmartin

Seria meciurilor de pregătire s-a încheiat sâmbătă pentru Unirea Tăşnad. Echipa pregătită de Cristian Popa şi Ovidiu Suciu a obţinut o nouă victorie şi termină neînvinsă această perioadă de pregătire. Meciul de sâmbătă s-a desfăşurat pe un teren greu, îngheţat şi acoperit uşor cu zăpadă.

Gazdele au modificat rapid scorul, Faur l-a învins pe Verdeş după doar şase minute. Avea să fie singurul gol al primei reprize, după care bihorenii au egalat la începutul reprizei secunde prin Claudiu Copil. Unirea Tăşnad a mai marcat o dată pe final de meci prin Ştef reuşind să câştige astfel cu scorul de 2-1.

Jucătorii folosiţi:
Unirea Tăşnad: Moroz – Parnău, Bălău, M. Silaghi, Bercean, Stanciu, Popa, Nemeş, Ciul, Cădar, Faur. Au mai intrat: Cubaş, Ştef, Chivari, Palinceac, R. Silaghi, Bolba, Varga, Chifor. Antrenori: Cristian Popa şi Ovidiu Suciu.

CSC Sânmartin: Verdeş – Fitero, Morna, Ungur, Iuhas, Cr. Copil, Cl. Copil, Trip, Popa, Paina, Meşter. Au mai intrat: Avram, Scorţe, Hendruţiu, Horea. Antrenor: Ovidiu Morna.

Amintim că Unirea Tăşnad a disputat cinci meciuri amicale în acest an. A remizat, scor 1-1, în deplasare la Minaur Baia Mare după care a învins Victoria Carei cu 3-0. A urmat cea mai preţioasă victorie, 3-2 cu Luceafărul Oradea, iar joi a obţinut un nou succes, 7-0 cu Turul Micula. În fine, a venit victoria cu CSC Sânmartin de sâmbătă, scor 2-1.

Urmează primul meci oficial pentru echipa sătmăreană. Sâmbătă, de la ora 15:00, va juca în deplasare la Unirea Dej, în etapa 16 din Liga 3, Seria 5.

Luni la emisiunea Panoramic Sportiv vom vorbi despre Unirea Tășnad alături de antrenorul Cristian Popa și doi jucători de la echipă. Emisiunea începe de la ora 21:30 pe Informația TV.