Unirea Tăşnad coboară pe locul 12, spre retrogradare

Unirea Tăşnad rămâne fără punct pe teren propriu în sezonul de primăvară. Marţi a jucat pentru etapa cu numărul 22 din Seria 5 a Ligii a 3-a, iar sătmărenii au înregistrat un nou eşec. O înfrângere cu Unirea Dej care ne coboară pe locul 12 şi care ne face să ne gândim chiar la retrogradare.

După o primă repriză albă, oaspeţii au deschis scorul prin Andrei Pop după o acţiune pe partea dreaptă, finalizată cu exteriorul (min. 68). Unirea Tăşnad a egalat pe final, prin Raul Silaghi, şut peste portar după o minge respinsă (min. 84). Unirea Dej avea să marcheze în prelungiri prin Florin Blaj şi să se impună la Tăşnad cu 2-1.

Tăşnad: Anişoreac – L. Vincze (Cătuna, min. 81), Bălău, Varga, Palinceac, Cubaş (Talpoş, 86), Parnău (C. Pop, 59), Cocian (Virag, 72), D. Vincze, Szekely, R. Silaghi. Antrenori: Cristi Popa şi Ovidiu Suciu.

Celelalte rezultate de marţi: M. Ciuc – Turda 1-0, Sănătatea – Tg. Mureş 3-0, Râşnov – Minaur 1-0, Reghin – Bistriţa 1-2, Hărman – O. Secuiesc 2-0, Gaz Metan II – Iernut 3-3, Recea – CFR Cluj II 3-1.