Unirea Tășnad a urcat pe locul 6 în Liga 3

A obținut sâmbătă prima victorie a sezonului, 4-1 cu MSE Târgu Mureș

După trei remize consecutive, Unirea Tășnad a obținut sâmbătă prima victorie. Băieții antrenați de Cristi Popa și Ovidiu Suciu și-au satisfăcut suporterii cu o victorie la scor. Unirea Tășnad este una dintre puținele echipe neînvinse din Liga 3, Seria 5.

Surprinzător, MSE Târgu Mureș a modificat prima tabela prin Szekely, după doar 8 minute de joc. Avea să fie singurul gol al primei reprize. Unirea Tășnad a făcut o repriză secundă excelentă reușind să marcheze de patru ori prin K. Szekely (min. 52), Cubaș (min. 54), R. Silaghi (min. 80) și Cocian (min. 90+1). Unirea Tășnad – MSE Târgu Mureș s-a încheiat cu scorul de 4-1 (0-1).

Unirea: Gorbe – L.Vincze, Bălău (cpt.), Vădan, Palinceac, Varga (Cocian, min. 83), Cubaș (Parnău, min. 64), Ciul (Nemeș, min. 80), Stanciu, Szekely (R. Silaghi, min. 65), D. Vincze. Antrenori: Cristi Popa și Ovidiu Suciu.

MSE: Kristaly – Mihaly, Ungur, Szekely, Papp, Toto, Moldovan, Ruja, R. Tamas, Borbely, Velichea. Au mai intrat: A. Tamas, Simo, Laczo, Dudaș.