Un jucător de la Carei a marcat în toate meciurile de pregătire

CSM Victoria Carei a susținut miercuri un meci amical în deplasare cu CS Unirea Valea lui Mihai, locul 3 în Liga a 4-a din județul Bihor.

Sătmărenii au făcut un meci bun, au înscris de două ori, după care în ultimul sfert de oră au fost egalați, scorul final fiind 2-2. Pentru echipa antrenată de Marius Botan au înscris Cristian Ardelean în prima repriză și Alex Malinetescu (foto) în partea secundă. De precizat că Alex Malinetescu, jucător născut în anul 1996, a marcat în toate amicalele susținute anul acesta de Victoria Carei.

CSM Victoria Carei: S. Armos – Holczberger, Oros, Griszhaber, Ghiarfaș, Bakai, Tilinger, Vereș, Randu Silaghi, Ardelean, Istvan. Au mai intrat: D. Silaghi, Neichi, Malinetescu, Babiciu, Vekker, Mihale. Antrenor: Marius Botan.

Pentru Victoria Carei urmează meciul de acasă cu Unirea Tășnad. Marius Botan își va înfrunta echipa cu care a promovat în Liga a 3-a în luna iunie a anului 2017. Meciul se va juca sâmbătă, de la ora 12:00, pe terenul 2 din Carei.