Tenismenii sătmăreni, fruntași la un turneu în Oradea

tenisLa Baza Sportivă Voința din Oradea s-a desfășurat zilele trecute un turneu interesant la tenis de câmp. Unul dedicat categoriilor de vârstă de 10, 12, 14, 16 și 18 ani, la simplu, dar și 14 ani la dublu. Turneul s-a bucurat de succes și a strâns în jur de 70 de tenismeni din mai multe județe.

Printre ei am avut și sătmăreni care s-au descurcat foarte bine. Categoriile de 10 ani, masculin și feminin, au avut câștigători sătmăreni de la CS Sănătatea Ergolemn Satu Mare.

La masculin a jucat Andrei Mărcuș cel care a câștigat turneul cu numărul 8 din anul 2016. La feminin, prima a fost sătmăreanca Vanessa Nocaci, cea care a obținut victorii cu sportive din Oradea și Mangalia. Un alt sătmărean, Mihai Lungu, a terminat pe locul 2 la categoria de 14 ani masculin. Dar trebuie să menționăm că Mihai are abia 12 ani împliniți.

Pe lângă cupe și diplome, organizatorii turneului din Oradea au anunțat că finaliștii ediției 2016 vor avea gratuitate la cazare la ediția viitoare.