Szekely a înscris un eurogol în victoria Unirii Tășnad de la Valea lui Mihai

Unirea Tășnad a jucat miercuri al treilea meci amical din vară. Un test util și la capătul căruia echipa antrenată de Marius Botan a ieșit învingătoare în fața echipei Unirea Valea lui Mihai (Liga 4, Bihor).

Pentru echipa noastră a marcat Andrei Mureșan în prima repriză, dintr-un penalty. În partea a doua au mai înscris Imi Nagy și Cristian Szekely (2). De menționat că ex-jucătorul de la LPS Satu Mare, Szekely a marcat un eurogol. În repriza secundă a trimis o minge direct în vinclu de la 20 metri. Tășnădenii s-au impus miercuri cu 4-1.

Unirea Tășnad:
Repriza I: Cherecheș – M. Silaghi, Bălău, Bercean, Duma, A. Mureșan, R. Silaghi, Creț, Babiciu, Vereș, Holtzberger.
Repriza II: Cherecheș – Cătuna, Moș, Bercean, M. Bolba, Ciul, Faur, L. Dascăl, Imi Nagy, Szekely, Bakai.

Unirea Tășnad urma să joace vineri un amical cu Luceafărul Decebal, dar meciul nu va mai avea loc. Ar putea să apară un alt adversar pentru echipa noastră din Liga 3. Apoi, la sfârșitul săptămânii viitoare este programat un test cu Cigand SE (Liga 2, Ungaria), în deplasare.