Sportivii de la CS Judo Master Satu Mare intră în vacanță cu multe medalii cucerite în Slovacia

Antrenorul Attila Pelcz de la CS Judo Master Satu Mare ne informează că sâmbătă, 25 iunie, sportivii săi au participat în Slovacia la Grand Prix Michalovce. A fost un turneu extrem de puternic cu 950 de sportivi din 12 țări la start. Concursul s-a întins pe durata a două zile.

Clubul sătmărean a deplasat 15 sportivi și a reușit să obțină rezultate prețioase, cu multe clasări pe podium.

S-au obținut trei medalii de aur prin Alexandra Gîndrea la U13, 28 kg, Andrei Mateș la U13, 50 kg și Ioana Mateș la U16, 57 kg (a câștigat toate cele patru meciuri cu aruncări clare de ippon).
Medalii de argint au obținut Alexia Timoc la U16, 36 kg, Alexandra Melan la U9, +36 kg și Tudor Gîndea la U13, 42 kg.

Iar medalii de bonz au cucerit Bandi Synthia la U16, 52 kg, Foldvari Saul la U16, 66 kg, Ardelean Remus la U13, 34kg și Nemeth Maia la U11, 34kg.

“Cu acestă competiție încheiem concursurile și vom întra în vacanță bine meritată pâna în 1 august. A fost o jumăte de an bună pentru CS Judo Master cu rezultate bune la campionatele naționale”, ne-a declarat Attila Pelcz.